سلاطین گوشت یک شبه صدها میلیارد تومان به جیب زدند

به گزارش رکنا، عبدالرضا مصری در نشست علنی امروز (یکشنبه، اول تیرماه) مجلس شورای اسلامی پس از ارائه گزارش وضعیت کشاورزی از سوی وزیر جهاد کشاورزی گفت: قانون‌های نظارتی که از سوی این وزارتخانه برای کشاورزان تصویب شده باعث اجحاف در حق مردم می‌شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به ممنوعیت صادرات دام از سوی وزیر جهاد عنوان کرد: با این حال معاون وزیر دستورهای دیگری صادر می‌کند وعلیرغم اینکه دامداران حق صادرات ندارند با مجوزهای شخصی اقدام به صادرات دام از سوی برخی دامداران با رانت کردند که چک‌های صادره در این باره موجود است و معاونت وزارت جهاد دست‌اندرکار صدور مجوزهای غیرقانونی بوده است.

گوشت وارداتی با ارز 4200

وی در ادامه با اشاره به واردات گوشت با ارز 4200 تومانی اظهار داشت: با این حال از فردای همان روز فروش آن طبق ارز نیمایی صورت گرفت لذا سلاطین گوشت که گوشت را با ارز 4200 تومانی وارد کرده بودند با ارز نیمایی فروختند و یک شبه صدها میلیارد تومان به جیب زدند و وزارت جهاد فقط تماشا کرد.

وزارت جهادکشاورزی مسئول فساد ۸۰ هزار تن برنج وارداتی در انبارها است

مصری در ادامه با بیان اینکه 80 هزار تن برنج وارداتی آن قدر در انبار ماند که فاسد شد، عنوان کرد: وزارت جهاد حتی گواهی استفاده از این محصولات برای دام را نداد و هیچ‌کس در این زمینه پاسخگو نبود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در پایان خاطر نشان کرد: عدم پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان باعث شد کشاورزانی که وام گرفته بودند با مشکل مواجه شده و مجبور شوند 24 درصد سود و جریمه در خصوص وام خود بپردازند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟