مصرف آب در تهران افزایش یافت / صرفه جویی کنید

به گزارش رکنا، محمدرضا بختیاری افزود: میزان مصرف آب از ابتدای خردادماه تقریبا زیر ۳ و نیم میلیون متر مکعب در روز نیامده است و در حال حاضر چهار روز متوالی در عدد ۳ میلیون و ۶۵۰ متر مکعب متوقف شده است.

میزان افزایش مصرف آب تهران نسبت به سال قبل

وی گفت: تهرانی‌ها نسبت به سال قبل حدود ۲۰ درصد افزایش مصرف داشتند. با تمام ظرفیت آب را وارد تهران می‌کنیم و گرما و کرونا باعث شده که مصرف آب به‌صورت غیر نرمال پیش رود، گرمای امسال زودرس بود و درجه هوا نسبت به سال گذشته بالاتر رفته است. همین موضوع باعث شد مردم زودتر کولرها را روشن کنند و به‌تبع مصرف آب نیز افزایش داشت.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران گفت: همیشه پیک مصرف آب در تهران بیستم تیرماه بود، اما امسال این در چند روز اخیر ۳ میلیون و ۶۵۰ متر مکعب آب مصرف شده است.

وی بیان کرد: تقریبا ۳ الی ۴ ماه است که تلاش می‌کنیم با هیچ گونه کمبود آبی مواجه نشویم.

مدیر عامل آب و فاضلاب استان تهران اظهار کرد: سدهای استان تهران از وضعیت خوبی برخوردار هستند و باید بدانیم که تعداد تصفیه خانه‌ها محدود است . همچنین تا چند روز آینده تصفیه‌خانه ششم که بالای اتوبان همت است به مدار می‌آید.

وی در پایان تاکید کرد: از مردم عزیز می‌خواهیم مقداری در مصرف آب صرفه‌جویی کنند تا به سلامتی از این دوران سخت هم عبور می‌کنیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟