تجارت ایران و ارمنستان به حالت عادی بازگشت

به گزارش رکنا ، دولت ارمنستان از بازگشت شرایط در مرزهای جنوبی خود برای تبادل کالا با ایران خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «آکا» یک نهاد دولتی ارمنستان (SRC) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ایستگاه گمرک «مگری» در جنوب این کشور و هم مرز با ایران، برای ارسال انواع محموله به این کشور به حالت عادی بازگشته است.

بنابر این، هنگام حمل و نقل انواع کالا بین ارمنستان و ایران، دیگر نیازی به بارگیری کالا در ایست‌ بازرسی‌های دو کشور نیست. ارمنستان پیشتر به دلیل شیوع ویروس کرونا شرایط اضطراری را در مرزها و گمرک خود اعلام کرده بود.

وضعیت وسایل نقلیه باری ایران در خاک ارمنستان

ارمنستان همچنین اعلام کرده که پلیس ملزم به هماهنگی و کنترل تردد وسایل نقلیه باری ایران در خاک ارمنستان نیست. پیش از این ، پلیس راهنمایی و رانندگی ارمنستان کلیه کامیون‌هایی که کالا از ایران حمل می کردند را تا مقصدشان در ارمنستان همراهی می‌کرد.

پیشتر رئیس جمهوری ارمنستان در رایزنی با همتای ایرانی خود بر لزوم افزایش همکاری‌های تجاری و اقدامات مشترک در مواجهه با ویروس کرونا تاکید کرده بود. «زهراب مناتساکانیان» وزیر خارجه ارمنستان نیز چندی قبل با اشاره به تلاش برای توسعه روابط با ایران، همکاری با تهران را برای حفظ ثبات و امنیت منطقه مهم برشمرده بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟