به گزارش رکنا، تلاش برای بهبود وضعیت کسب‌وکار در کشور از سال‌ها قبل جزو مطالبات اصلی بخش خصوصی بوده و در این راستا همواره تلاش کرده است تا با ارائه پیشنهادات کاربردی و نقدهای سازنده به سیاستگذار نشان دهد که چگونه می‌توان فضای کسب‌وکار را در مسیر بهبود قرار داد و شرایط را برای فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران تسهیل کرد.

وضعیت نامطلوب اقتصاد ایران در ارزیابی‌های بین‌المللی مانند گزارش انجام کسب‌وکار بانک جهانی نیز باعث شد تا سیاستگذار بیش از قبل نسبت به ضرورت برداشتن موانع و تسهیل شرایط به‌ویژه در مولفه شروع کسب‌وکار آگاه شود و به فکر اندیشیدن تدابیری برای این کار باشد.

اگرچه اقدامات مناسبی چون تدوین و تصویب قانون بهبود مستمر فضای کسب‌وکار در اوایل دهه 1390 انجام گرفت اما عدم اجرایی شدن بخش عمده‌ای از این قانون خود به مشکل دیگری تبدیل شد. در نهایت مجدد تلاش‌های بخش خصوصی و همراهی دولت، به‌ویژه وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان‌های زیربط و دخیل در صدور مجوز برای کسب‌وکار به یک نتیجه عملی رسید: «راه‌اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب‌وکار»

اکنون بستر راه‌اندازی این پنجره در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران مهیا شده است و از روز شنبه دهم خرداد ماه 1399 با حضور جمعی از مقامات بخش خصوصی و دولت از جمله وزیر اقتصاد، رئیس اتاق تهران، رئیس گروه بررسی‌های اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری، روسای سازمان‌های تامین اجتماعی و ثبت شرکت‌ها، معاونان وزیر اقتصاد و ... به طور رسمی افتتاح می‌شود.

این مراسم که با توجه به تداوم خطر همه‌گیری کرونا با رعایت اصول بهداشتی و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی انجام می‌شود به طور کامل و به صورت زنده از طریق سایت اتاق بازرگانی تهران و حساب رسمی اینستاگرام اتاق تهران پخش می‌شود.

هم‌چنین شبکه ایران‌کالا نیز بخش‌هایی از این مراسم را به صورت زنده تحت پوشش قرار داده و پخش می‌کند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟