به گزارش رکنا، حسین صبوری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان با اشاره به مدیریت مصرف برق در شهر تهران اظهار کرد: در تابستان ۹۸، به منظور مدیریت بار شبکه توزیع پایتخت در زمان پیک مصرف، برنامه‌های متعددی اجرا شد که با همکاری مشترکان، بخش خانگی، تجاری، اداری، کشاورزی و صنعتی توانستیم تابستان را بدون خاموشی پشت سر بگذاریم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ تصریح کرد: طبق توافق‌های صورت گرفته به آن دسته از مشترکان که با استفاده از روش‌های مانند تغییر ساعات کاری و انتقال فعالیت به ساعات غیر از پیک مصرف و استفاده از مولد‌های تامین برق، به پایداری شبکه توزیع برق کمک کردند پاداشی بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال پرداخت خواهد شد.

وی افزود: این پاداش به صورت اعتباری بر روی قبوض مشترکانی که در زمینه صرف جویی و کاهش مصرف در اوج بار مطابق توافق تعیین شده اعمال خواهد شد.

صبوری در پایان گفت: این شرکت برای تابستان ۹۹ برنامه ریزی گسترده‌ای در راستای کنترل بار شبکه برق تهران و ارائه خدمات هر چه بهتر به مشترکان در نظر گرفته است.

گفتنی است، با توجه به اینکه ظرفیت تولید برق کشور در تمام سال پاسخگوی نیاز مصرف است و تنهادر صورت عدم رعایت الگوی صحیح مصرف در زمان پیک مصرف شبکه با کمبود برق مواجه خواهد شد، وزارت نیرو با استفاده از طرح مدیریت مصرف به دنبال کاهش هزینه‌های سرمایه گذاری و افزایش مصرف بهینه در زمینه آب و برق در کشور است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟