جیمی دیمون با ابراز نگرانی از افزایش نابرابری درآمدی در آمریکا گفت: فکر می‌کنم که افراد ثروتمند در سال‌های اخیر بیش از حد ثروتمندتر شده‌اند در حالی که اگر به درآمد طبقه متوسط نگاه کنید، می‌بینید که میزان درآمد آنها در ۱۵ سال اخیر خیلی تغییر نکرده است. این مساله به ویژه در آمریکا اصلا چیز خوبی نیست.

دیمون افزود که از زمان رکود بزرگ سال ۲۰۰۹ تاکنون، وضعیت نابرابری بدتر شده است چرا که طی این مدت برخی مدیران مغرور و از خود راضی با افزایش بیش از حد میزان حقوق خود جلوی رشد درآمد کارکنان خود را گرفته‌اند.

اخیرا الیزابت وارن- نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا- دیمون را متهم کرده بود که نمی‌خواهد وضعیت فعلی را تغییر دهد. دیمون در واکنش به این اتهامات گفت که درک می‌کند که افراد در زمان انتخابات برای کسب رای و محبوبیت حقایق را طور دیگری جلوه دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: با توجه به این‌که بخش مصرف با ۷۰ درصد بار رشد اقتصادی آمریکا در شرایط خوبی قرار دارد خیلی نگران وقوع رکود نیستم. دیدگاه شخصی من این است که با وجود کاهش شتاب رشد اقتصادی جای نگرانی وجود ندارد.

اقتصاد آمریکا در سه‌ماهه سوم امسال ۱.۹ درصد رشد کرد که ۰.۶ درصد کمتر از رشد ثبت شده برای مدت مشابه در سال گذشته بود. برخی از کارشناسان معتقدند که کاهش رشد آن هم در زمانی که دولت مخارج خود را افزایش داده و فدرال رزرو نیز به عملیات بازار Store باز خود شدت بخشیده است، می‌تواند نشانه‌ای هشداردهنده از کاهش شدیدتر رشد در ماه‌های آینده باشد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟