به گزارش رکنا، محمد قمی اظهار کرد: اواخر سال پیش شاهد رشد ۱۰۰ تا ۲۵۰ درصدی نرخ مسکن در کرج بودیم ولی از ابتدای امسال شاهد کاهش نسبی قیمت‌ها بودیم به طوری که از دو ماه پیش نرخ مسکن در کرج حدود ۳۰ درصد کاهش داشته و پیش‌بینی می‌شود کاهش قیمت‌ها تا بهمن‌ماه ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: اکنون خریدار کمی برای مسکن وجود دارد و با توجه به پیش‌بینی صورت گرفته برای ادامه کاهش قیمت‌ها از مردم تقاضا می‌شود برای خرید عجله نداشته باشند.

رئیس اتحادیه املاک کرج بیان کرد: اگرچه کاهش‌ نرخ اخیر تأثیری بر کاهش اجاره‌ها نداشت، اما پیش‌بینی می‌شود در فصل نقل و انتقال سال بعد شاهد اثر کاهش نرخ مسکن بر هزینه اجاره هم باشیم.

قمی با اشاره به دلیل کاهش نرخ مسکن خاطرنشان کرد: یکی از دلایل کاهش نرخ مسکن، خروج نقدینگی از این بازار است و گفته می‌شود با توجه به وضعیت دلار و خودرو، این نقدینگی به سمت بورس رفته است.

وی با اشاره به وجود خانه‌های خالی در استان گفت: شناسایی خانه‌های خالی استان خارج از حیطه کاری اتحادیه املاک است ولی اگر این خانه‌ها شناسایی و وارد بازار مسکن شوند تا حد زیادی در کاهش نرخ اجاره‌بهای مسکن تأثیرگذار خواهد بود، زیرا در صورت افزایش نرخ و ناتوانی در خرید، مردم مجبور به پرداخت اجاره هستند.

این مسئول تصریح کرد: تاکنون هیچ اقدامی برای شناسایی خانه‌های خالی از سکنه، قیمت‌گذاری برای خرید، فروش و اجاره نشده است و هیچ قانونی نیز در این زمینه وجود ندارد و همین امر موجب می‌شود قیمت‌ها بی‌رویه افزایش یابد و هیچ اقدامی برای کاهش آن صورت نگیرد.

رئیس اتحادیه املاک کرج، در مورد کمترین و بیشترین نرخ خانه در کرج گفت: نرخ مسکن در کرج از متری دو میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۲۰ میلیون تومان است.

وی افزود: عظیمیه، چهارباندی، جهانشهر و محمدشهر از مناطقی هستند که نرخ خانه از متری پنج میلیون تومان تا متری ۲۰ میلیون تومان تعیین شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟