به گزارش رکنا، حجت‌الاسلام سیدصادق طباطبایی‌نژاد رئیس هیئت تحقیق و تفحص از باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از تدوین گزارش نهایی تفحص از منابع، مصارف و نظام مدیریت شرکت‌های فرهنگی ورزشی وابسته به وزارت ورزش و (استقلال و پرسپولیس) جوانان در 10 سال گذشته، خبر داد.

وی افزود: مستندات و گزارشات تهیه شده در جریان تفحص از سرخابی‌ها در گزارشی به کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه و در کمیسیون قرائت شد.

رئیس هیئت تفحص از سرخابی‌ها با بیان اینکه گزارش تحقیق از این 2 باشگاه در 5 محور تهیه و تدوین شده است، ادامه داد: نحوه مدیریت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، نحوه عزل و نصب‌ها در این 2 باشگاه، مسائل مالی و اداری، جریمه‌ها و همچنین نظام حقوقی حاکم بر دو باشگاه از جمله محور‌های گزارش تفحص از این 2 باشگاه است.

حجت‌الاسلام طباطبایی‌نژاد تصریح کرد: طبق بررسی‌های به عمل آمده می‌توان گفت، قواعدی که باید بر این 2 باشگاه دولتی حاکم باشد از جمله حسابرسی این 2 باشگاه از سوی دیوان محاسبات و سازمان بازرسی، رعایت نشده است.

نماینده مردم اردستان در مجلس اظهار داشت: طبق آیین‌نامه داخلی مجلس پس از قرائت گزارش در کمیسیون، گزارش جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟