میرحسن موسوی معاون مسافری راه‌آهن  با بیان اینکه ظرفیت‌ قطار‌های اربعین در مقایسه با سال گذشته رشد ۵۲ درصدی داشته است، گفت: شرکت راه‌آهن جهت تسهیل در رفت و آمد زوار تمامی ظرفیت‌های خود را به کار گرفته و علاوه بر قطار‌های برنامه‌ای، قطار‌های فوق العاده‌ای هم در این مسیر به کار گرفته ایم.

معاون مسافری راه‌آهن بیان کرد: در مسیر‌ شهر‌های مهران و کرمانشاه علاوه بر قطار‌های برنامه‌ای چند هم ریل باس اعزام کرده‌ایم و تعدادی قطار در تهران به صورت آماده باش نگه داشته‌ایم تا در صورت لزوم آن‌ها را به شهر‌های مرزی اعزام می‌کنیم.

او اظهار کرد: در شهر‌های همدان و کرمانشاه‌ هم در صورت افزایش تعداد مسافر قطار به صورت ریل باس و فوق‌العاده اعزام می‌شود.

بیشتر بخوانید: افزایش ۳۵ درصدی پرواز‌های ویژه اربعین نسبت به سال گذشته/بازگشت ۸۰۰ هزار زائر اربعینی تا ۲ روز آینده

موسوی توضیح داد: به دلیل آنکه تعداد مسافر در قطار‌های حومه‌ای در ایام تعطیل به شدت کاهش می‌یابد و میزان تقاضای مسافر در روز‌های پایانی به صورت معمول کم می‌شود بنابراین برخی از قطار‌های حومه‌ای را به شهر‌های مرزی از جمله همدان و کرمانشاه به صورت کوپه ای اعزام کرده‌ایم.

معاون مسافری راه‌آهن یادآور شد: برخی از شایعات ایجاد شده بود که تمامی قطار‌های حومه‌ای به شهر‌ها اعزام شده‌اند در حالی که برخی از کوپه های قطار‌ها به این شهر‌ها اعزام شده و هیچ کمبودی در مسیر قطار‌های حومه‌ای وجود ندارد.

موسوی درباره قیمت بلیت قطار برای ایام اربعین و بازگشت زوار هم گفت: هیچ افزایش قیمتی برای مسیر‌های بازگشت زوار وجود ندارد و تمامی قیمت‌ها طبق نرخ‌های مصوب به زوار ارائه می‌شود.

او با اشاره به اینکه در روز‌های ۲۵، ۲۶، ۲۷ و ۲۸ مهرماه در مسیر‌های همدان کرمانشاه خرمشهر و اندیمشک رام‌های قطار‌های فوق‌العاده‌ای جهت جا به جایی زوار در نظر گرفته شده است، گفت: در مجموع راه‌آهن ۹۰۸ رام قطار در ایام اربعین در بازه زمانی ۱۵ تا ۳۰ مهر ماه برای زائران در نظر گرفته است.

موسوی یادآور شد: در سال گذشته ۲۹۶ هزار صندلی برای جابه‌جایی زائران تخصیص یافته بود، اما امسال با برنامه ریزی‌های انجام شده تعداد صندلی‌ها به بیش از ۴۵۷ هزار افزایش یافته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟