به گزارش رکنا،‌ به نقل از تسنیم،رامین اسدی، مدیرپروژه سرمایه گذاری اشتغال روستایی با اشاره به پرداخت 9500 میلیارد تومان وام اشتغال روستایی گفت:پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در عمل از دی ماه سال 1396 در کشور کلید خورده است.

وی گفت: به طورکلی با پرداخت این میزان وام زمینه اشتغال 252 هزار نفر در کشور فراهم شده است که از این تعداد شغل، بخشی ایجاد و بخشی در حال ایجاد است.

مدیر پروژه سرمایه گذاری اشتغال فراگیر روستایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تاکید بر اینکه وام‌های پرداختی برای اشتغال روستایی باید در محل‌های مورد نظر هزینه شود، افزود: اگر انحرافی در مسیر هزینه کرد وام‌های اشتغال روستایی ایجاد شود بطور حتم بر اساس دستور العمل‌های مورد پیش بینی باید به سیستم بانکی عودت داده تا این پول در جای درست خود هزینه شود.

اسدی گفت: بازرسی و نظارت میدانی بطور مرتب از طرح‌های اشتغال روستایی به وسیله گروه‌های نظارتی صورت می‌گیرد.هزینه کرد صحیح تسهیلات و ایجاد اشتغال روستایی برای دولت بسیار مهم است از اینرو این مهم با حساسیت بالاو همینطور کنترل و نظارت قوی در حال انجام است.

مدیر پروژه سرمایه گذاری اشتغال فراگیر روستایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه منابع اشتغال روستایی در نقاط مختلف کشور و با اولویت رسته‌های اشتغالزا تقسیم شده است، گفت: جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها، افزایش ماندگاری در مناطق روستایی، مهاجرت معکوس از شهر به روستا از جمله مزیت‌های مهم اجرای این طرح است.

مدیر پروژه سرمایه گذاری اشتغال فراگیر و روستایی وزارت کار، با بیان اینکه بر اساس آمار رسمی،30درصد جمعیت کشور در روستاها سکونت دارند و 70 درصد از جمعیت نیز شهرنشین هستند، گفت: اجرای برنامه اشتغال روستایی و دقت در اجرای آن به ما کمک می کند تا شاهد مهاجرت معکوس باشیم.

اسدی با بیان اینکه در تمام اقتصادهای مطرح جهان، روستاها قطب اشتغال هستند اما در کشور ما شهرها قطب اشتغال شده اند، گفت: اگر مردم را به سمت اقتصاد روستاها و کشاورزی سوق دهیم قطعا وضعیت درآمدی آنها چشمگیر خواهد بود.

وی تاکید کرد: متأسفانه به دو دلیل آموزش نادرست و مدیریت نادرست تسهیلات اشتغال در ادوار مختلف و انحراف منابع شاهد مهاجرت از مناطق روستایی به شهرها بودیم که امیدواریم با اجرای برنامه های توسعه اشتغال در روستاها بتوانیم این رفتار را تغییر دهیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟