به گزارش رکنا،‌قیمت نفت در هفته‌ اول اکتبر با افت چهار درصدی مواجه شد. در نخستین روز از معاملات هفتگی، روز دوشنبه، در ساعات ابتدایی هر بشکه نفت برنت با نرخ ۶۱ دلار معامله شد. با این حال در ساعات پایانی نرخ نفت به کانال ۵۹ دلار بازگشت.

افت نرخ نفت در حالی اتفاق افتاد که به گفته مقامات سعودی، تولید نفت این کشور به سطح عادی بازگشته و بار دیگر توجه معامله‌گران و سرمایه‌گذاران به جنگ تجاری و اثرات آن معطوف شده است.

در معاملات روز سه‌شنبه بازار نفت به روند نزولی خود ادامه داد اما همچنان در کانال ۵۹ دلار باقی ماند.

روز چهارشنبه نرخ نفت به پایین‌ترین سطح هفته گذشته رسید. هر بشکه نفت خام برنت در این روز با نرخ ۵۷٫۵۳ دلار معامله شد.

اگرچه انتشار آمارها از اشتغال امریکا افزایش جزئی نرخ نفت را در روزهای پایانی هفته به دنبال داشت، اما نگرانی‌ها از آهسته شدن رشد اقتصادی جهان و وقوع رکود موجب شد بازار نفت دومین هفته نزولی خود را به ثبت برساند.

گزارش‌ها همچنین نشان می‌دهد طلای سیاه بدترین عملکرد فصلی خود را در سه ماه گذشته به ثبت رسانده و نفت خام برنت در این مدت ۷٫۸ درصد کاهش ارزش را تجربه کرده است.

در عین حال، هفته وزیر انرژی اکوادور روز گذشته اعلام کرد این کشور به دلیل مشکلات مالی در ژانویه ۲۰۲۰ از سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) خارج خواهد شد. این کشور امریکای جنوبی دومین عضو اوپک است که پس از قطر از این کارتل نفتی خارج می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟