در معاملات امروز (یکشنبه ۳۰ تیرماه ۹۸) بازار طلا و سکه تهران شاهد رشد قیمت‌ها بودیم. تا جاییکه هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در کانال ۴ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان قیمت گذاری شد.

بر این اساس، برای اطلاع از جدیدترین نرخ‌های بازار امروز، گفتگویی با محمد کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران داشتیم.کشتی آرای با تاکید بر اینکه امروز افزایش نرخ ارز به سطح ۱۱۸۴۰ تومان برای هر اسکناس دلار، باعث رش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه شد، افزود: هر قطعه سکه تمام طرح قدیم با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی به رقم ۴ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان رسیده است. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) نیز ۴ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است که نسبت به روز قبل ۲۰۰ هزار تومان معادل ۵ درصد رشد داشته است.

هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است که نسبت به روز شنبه، ۱۱۰ هزار تومان گران‌تر شده است.

هر ربع سکه بهار آزادی نیز با رشد ۷۰ هزار تومانی به رقم یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان افزایش یافته است.

هر سکه یک گرمی در بازار امروز، ۹۷۰ هزار تومان معامله شده است که نسبت به روز قبل، ۱۰ هزار تومان رشد داشته است؛ و هر گرم طلای ۱۸ عیار، با افزایش ۱۱۴۰۰ تومانی به رقم ۴۰۵ هزار تومان رسیده است.

همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار آبشده که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، امروز به رقم یک میلیون و ۷۵۴ هزار تومان رسیده است که نسبت به روز قبل، ۴۵ هزار تومان گران‌تر شده است.

به گفته کشتی آرای، حباب سکه در بازار امروز با افزایش ۸۰ هزار تومانی نسبت به روز شنبه، به رقم ۲۴۰ هزار تومان رسیده است که نشان از ورود تقاضا به بازار دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟