به گزارش رکنا، علیرضا علیزاده صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع در فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف برق بسیار موثر بوده است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان ۴۴۶ هزار مشترک دارد، بیان کرد: سالانه ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار مگاوات ساعت انرژی برق تولید و توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه برق در استان زنجان توسط شبکه ۱۴هزار کیلومتری توزیع می‌شود، عنوان کرد: توزیع برق در زنجان با 10 هزار ترانس به مردم عرضه می‌شود.

علیزاده با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد مناطق شهری استان زنجان دارای برق هستند، ادامه داد: ۹۹.۵ درصد جمعیت روستایی استان زنجان دارای برق هستند که شامل روستاهای با جمعیت بالای ۱۰ خانوار است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان زنجان با اشاره به اینکه عمده مصرف برق در استان زنجان صنعتی و کشاورزی است، گفت: برق مصرفی در بخش صنعت ۵۲ درصد و در بخش کشاورزی ۲۱ درصد است که ارزشی برای استان زنجان محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سالانه در فصل تابستان ۷ درصد مصرف برق افزایش می‌یابد، گفت: فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف در دستور کار قرار دارد.

علیزاده با اشاره به اینکه برنامه‌های پاسخگویی بار در دو محور انجام می‌شود، افزود: این برنامه‌ها تشویق محور و قیمت محور است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان زنجان با اشاره به اینکه مدیریت بار با بسته‌های تشویقی انجام شده است، اضافه کرد: در تابستان سال‌جاری خاموشی مشترکان تاکنون اعمال نشده است.

وی با بیان اینکه استان زنجان جزو ۱۰ استان برتر در مدیریت برق و پیک‌زدایی بوده است، گفت: مشارکت مردم در رسیدن به این مهم موثر بوده است.

علیزاده با بیان اینکه تشویق برای استان‌های دارای مدیریت برق در نظر گرفته شده ست، گفت: هزینه این تشویق‌ها صرف بهبود شبکه و توسعه زیرساخت‌ها می‌شود.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان در تولید برق به لحاظ کمیت مشکل ندارد، عنوان کرد: این شرکت آماده ارائه برق به شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران است.

وی تصریح کرد: کاهش تلفات در شبکه توزیع برق اتفاق افتاده و به ۷.۸۵ درصد رسیده که رساندن به ۴ درصد هدف این شرکت است.

علیزاده با اشاره به اینکه «بیت کوین» موضوع جدیدی نیست ولی بالا بودن ارزش ارز و قیمت پایین نیرو در کشور عاملی برای جذب افراد به بیت کوین شده است، گفت: زنجان جزو استان‌های پیشرو در زمینه برخورد با بیت کوین بوده است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان زنجان با اشاره به کشف ۱۶ مورد محل استخراج بیت کوین در زنجان بیان کرد: اقدامات لازم در زمینه برخورد با بیت کوین در استان زنجان انجام شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟