مدیران وال استریت معمولا از قابل پیش‌بینی بودن خوششان می‌آید و سعی می‌کنند که همه مسائل را ریاضی‌وار حل کنند. حال اگر در این بین موضوعی به وجود آید که با پیش‌بینی آنها هماهنگ نباشد، ممکن است تا مدتی راه درستی برای اصلاح آن نیابند. در همین رابطه اتفاق اخیری که باعث شوکه شدن وال استریت شدن کاهش ده درصدی ارزش سهام اپل بود.

در حال حاضر سهام اپل تقریبا با کاهش ۱۰ درصدی به ۱۴۲.۶۰ دلار رسیده است. این شرکت که یک بار به ارزش بیش از ۱ تریلیون دلار رسیده و ارزشمندترین شرکت دولتی در جهان شده بود، اکنون ۶۷۷ میلیارد دلار ارزش دارد. در نتیجه می‌توان گفت که سهام گوگل، با مبلغ ۷۱۵ میلیارد دلار، اکنون ارزش بیشتری نسبت به اپل دارد. اکنون سهام شرکت آمازون (۷۳۸ میلیارد دلار) و مایکروسافت (۷۵۰ میلیارد دلار) نیز از اپل بالاتر است.

یکی از افرادی که از این کاهش سهام بیشترین صدمه مالی را دیده، وارن بافت (Warren Buffet) است. او به تنهایی ۵ درصد از سهام اپل را در دست داشت. مبلغی که امروز او از دست داده چیزی در حدود ۳.۸ میلیارد دلار است. برای سرمایه گذاران اپل هنوز کاهش ارزش سهام به پایان نرسیده است. بر اساس گزارش CNBC، راد هال، تحلیلگر گلدمن ساکس، اپل را با نوکیا، که روزی شاه صنعت گوشی‌های هوشمند بود، مقایسه کرده است. هال همچنین گفت که طبق تقاضای موجود در چین برای آیفون، اپل می‌تواند برآورد‌های مالی سال ۲۰۱۹ خود را کاهش دهد. انتظار می‌رود اپل در ۷ فوریه نتایج سه ماهه اول مالی خود (۲۰۱۹) را گزارش دهد.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟