خبر ویژه کدخبر: 434540 ارسال پرینت 9

رکنا: قیمت دوشاخص نفتی برنت و وست تگزاس اینترمدییت نسبت به اوایل ماه اکتبر حدود 20 درصد یا حتی بیشتر کاهش داشته است.

در حالی که عرضه جهانی نفت افزایش یافته و سرمایه گذاران نگران کند شدن رشد تقاضا هستند، قیمت نفت خام روز جمعه حدود یک درصد کاهش یافت و نفت خام آمریکا طولانی ترین دوره افت قیمت روزانه از سال 1984 را تجربه کرد.

قیمت دوشاخص نفتی برنت و وست تگزاس اینترمدییت نسبت به اوایل ماه اکتبر حدود 20 درصد یا حتی بیشتر کاهش داشته است.

مایکل تران، استراتژیست کالایی موسسه کپیتال مارکتس در این باره گفت: «ببینید در این یک ماه قیمت ها چقدر تغییر کرده است.»

وی افزود: «احساس حاکم بر بازار Store یک ماه قبل بسیار افزایشی بود و بسیاری از ناظران همین چند هفته پیش انتظار نفت 100 دلاری را می کشیدند، اما اکنون احساس حاکم بر بازار به شدت کاهشی شده است.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با 47 سنت، معادل 0.7 درصد کاهش به 70 دلار و 18 سنت رسید. در طی جلسه دیروز، قیمت نفت برنت برای اولین بار از ماه آوریل به زیر 70 دلار رسید و از بالاترین رقم 4 سال گذشته که در ماه اکتبر به ثبت رسیده بود 20 درصد پایین آمد.

قیمت نفت برنت در این هفته حدود 3.6 درصد کاهش داشت و در سه ماهه اخیر افت بیش از 15 درصدی را تجربه کرد.

قیمت نفت خام آمریکا برای دهمین جلسه متوالی کاهش داشت که بر اساس آمارهای موسسه رفینیتیو طولانی ترین دوره کاهش قیمت از جولای 1984 تاکنون بود.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم در پایان معاملات دیروز با 48 سنت معادل 0.8 درصد کاهش به 60 دلار و 19 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا دیروز به پایین ترین رقم 8 ماه گذشته یعنی 59 دلار و 26 سنت رسید که بیش از 22 درصد نسبت به بالاترین رقم ثبت شده در ماه اکتبر کاهش داشت.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند