خبر ویژه :

اقتصادی کدخبر: 433838 ارسال پرینت 6

رکنا:طی هفته‌ای که گذشت، روند قیمتی نقره در بازارهای جهانی با نوساناتی همراه بود، ولی به طور کلی نقره روندی صعودی داشت.

در ابتدای هفته معاملاتی قبل، بروز تنش در بازار Store نفت به دلیل تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ایران و ناتوانی کشورهای عضو اوپک خصوصا عربستان و روسیه در تامین کسری عرضه نفت در بازارهای جهانی موجب شد تا ترس از کمبود عرضه نفت در بین معامله گران و سرمایه‌گذاران بین‌المللی به وجود آید. همین عامل نیز موجب شد تا قیمت نفت در هفته گذشته روندی فزاینده داشته باشد و به دنبال آن با افزایش تقاضا برای فلزات گرانبها مانند نقره به عنوان کالایی مطمئن برای سرمایه گذاری، قیمت این فلز ارزشمند در هفته معاملاتی قبل افزایش یابد.

گروه تحلیلی کارگزاری سی ولکس در گزارشی نوشت: در هفته گذشته به گزارش خبرگزاری رویترز، بهای نقره فیوچر تحویل ماه دسامبر 2018 میلادی، در بازار بورس فلزات نیویورک با 84.20 سنت رشد طی هفته قبل، به قیمت 14.7750 دلار به ازاء هر اونس در روز جمعه رسید.

به نظر می‌رسد خواص پرکاربرد بودن فلز گرانقیمت نقره در صنایع مختلف، همچنین ارزان تر بودن قیمت فلز نقره نسبت به طلا، علاوه بر امتیاز نقره که مامنی امن برای سرمایه‌گذاری در شرایط بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی به شمار می‌رود، همواره عاملی می باشد که اقبال سرمایه گذاران به خرید نقره را در بازارهای جهانی به همراه داشته و همین امر نیز آینده قیمتی این فلز ارزشمند را در بازارهای جهانی تحت تاثیر خود قرار داده و می‌دهد.

تحلیل تکنیکال نقره

با توجه به شواهد ملاحظه شده در تحلیل تکنیکال، به نظر می‌رسد روند بلندمدت نقره صعودی خواهد بود. در هفته گذشته در بازارهای جهانی، روند قیمتی نقره صعودی بود و برای هفته آینده نیز، این پیش‌بینی وجود دارد که با احتمال زیادی این فلز گرانقیمت روندی صعودی داشته باشد.

در این صورت اگر نقره بخواهد فلز گرانقیمت نقره بخواهد روندی افزایشی داشته باشد، با عبور از نزدیکترین مقاومت خود یعنی 14.7000 دلار، با احتمال زیادی تا سطح مقاومتی مهم و تاریخی 15.000 دلار به ازای هر اونس نیز افزایش خواهد یافت.

در غیر اینصورت، چنانچه روندی نزولی داشته باشد، با عبور کردن از نزدیکترین ساپورت مهم خود که 14.5000 دلار است، احتمال اینکه‌ تا خط حمایت تاریخی و مهم 14.0000 دلار به ازاء هر اونس نیز نزول یابد، وجود دارد.

در همین حال با توجه به اتفاقات اخیر و چنانچه اتفاق غیر منتظره‌ای رخ ندهد، به نظر می‌رسد که نقره در این هفته روندی صعودی داشته باشد، هرچند که ممکن است در این بین با نوساناتی نیز همراه گردد. این در حالی است که گواه های موجود در تحلیل تکنیکال نیز از این مسئله حمایت می‌کند.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید
*عصر معدناخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند