خبر ویژه :

داغ ترین ها کدخبر: 315388 ارسال پرینت 14

رکنا: رئیس سازمان چای با بیان اینکه تاکنون حدود ٩۵ هزار تن برگ سبز از کشاورزان خریداری و ٧٠ درصد مطالبات آنان پرداخت شده است، گفت: باقی مطالبات در اسرع وقت تسویه خواهد شد.

به گزارش گروه اقتصادی رکنا، محمدولی روزبهان با بیان اینکه چین پاییزه (آخر) برگ سبز چای آغاز شده است، اظهار داشت: تاکنون حدود ٩۵ هزار تن برگ سبز چای از کشاورزان خریداری شده که ارزش آن نیز حدود ١٨٠ میلیارد تومان است.
وی اضافه کرد: تاکنون بیش از ١٢٣.۵ میلیارد تومان (حدود ٧٠درصد) از مطالبات چایکاران پرداخت شده که دولت ٨٠ درصد و کارخانجات ۵۵ درصد سهم خود را به چایکاران پرداخت کرده‌اند.
روزبهان با اشاره به اینکه چین پاییزه تا زمانی که شرایط جوی مناسب و برگ از کیفیت لازم برخوردار باشد ادامه دارد، افزود: معمولا تا پایان مهر ماه چین پاییزه ادامه دارد.
وی با بیان اینکه ٩۵ درصد محصول چای به صورت دیم کشت می‌شود، گفت: سال گذشته به دلیل بارندگی فوق‌العاده، ما یک سال استثنایی را پشت سر گذاشتیم و نسبت به ٩۴ میزان تولید ۶٠ درصد افزایش یافت، بنابراین شرایط تولید امسال را نمی‌توان با ٩۵ مقایسه کرد.
روزبهان با اشاره به اینکه شرایط جوی امسال شبیه سال ٩٣ بود، افزود: تاکنون نسبت به سال ٩٣ حدود ۵٠ درصد و نسبت به ٩۴ حدود ١٠ درصد رشد تولید داشته‌ایم اما نسبت به ٩۵ کاهش تولید داریم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها