خبر ویژه :

داغ ترین ها کدخبر: 315276 ارسال پرینت 14

رکنا: رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: وضعیت بازار میوه مناسب است و قیمت انار به علت سرمازدگی و کم بار بودن درختان در سال‌های گذشته افزایش داشته است.

به گزارش گروه اقتصادی رکنا، حسین مهاجران در خصوص تغییرات قیمت میوه در اوایل فصل پاییز گفت: در بازار Store عمده فروشی میوه و تره بار قیمت انواع محصولات از کیلویی 250 تومان برای هندوانه شروع می شود و به کیلویی 7 هزار تومان برای انار می‌رسد.
وی در ادامه افزود: در بازار قیمت انواع میوه مناسب است و تنها قیمت انار با نوسان و گرانی مواجه شده که ناشی از سرمازدگی سال‌های گذشته و کم بار بودن درختان است.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تصریح کرد: عرضه انار به همین دلیل کاهش پیدا کرده و در برخی مناطق، این محصول تولید چندانی نداشته که بخواهد در بازار عرضه شود؛ بنابراین علت اصلی گرانی این میوه پاییزه کمبود عرضه نسبت به تقاضاست.
مهاجران در توضیح وضعیت بازار سیب زمینی و پیاز نیز اظهار کرد: که هم اکنون وضعیت بازار این محصولات مناسب بوده و مشکلی در این زمینه نیست، چراکه عرضه سیب زمینی و پیاز در مناطق مختلف به محض تولید و برداشت اتفاق می افتد و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.
وی درباره قیمت منطقی محصولات تره باری یادآور شد: بر اساس قانون، واحدهای عرضه کننده انواع میوه و تره بار به صورت خرده فروشی حداکثر باید قیمتی 35 درصد بالاتر از قیمت های عمده فروشی داشته باشد.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در انتها خاطر نشان کرد: قیمت برای هندوانه 250 تا 500 تومانی در بازار عمده فروشی باید کیلویی ۳۳۷ تا ۶۸۷ تومان در بازار مصرف باشد و هر کیلوگرم انار به عنوان گران‌ترین محصول از کیلویی 2 هزا رو 700 تا نهایتاً 9 هزار و 450 تومان باید به مردم فروخته شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها