رکنا: مرجع تقلید شیعیان به علت ورشکستگی کارخانه‌ها یعنی سود بالای بانکی اشاره کرد و از دولتمردان خواست نسبت به محاسبه امور دقت کنند تا مشکلات بیکاری، تولید و غیره پیش نیاید.

رکنا سیاسی: آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی با اشاره به حدیث «مَنْ حَاسَبَ نَفْسَهُ رَبِحَ، وَمَنْ غَفَلَ عَنْهَا خَسِرَ، وَمَنْ خَافَ أَمِنَ»، اظهار داشت: عارفان یکی از مراحل مهم سیر و سلوک را محاسبه نفس می‌دانند، باید کارنامه عمر خود و آنچه انجام داده‌ایم را محاسبه کنیم زیرا سبب تحول می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر در یک امری حسابرسی نباشد یا ضعیف انجام شود، هزاران میلیارد تومان تلف یا به‌صورت نادرست استفاده و هزینه می‌شود، گفت: دولتمردان نسبت به محاسبه دقت کنند تا مشکلات بیکاری، تولید و غیره پیش نیاید.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه مشکل تولید باید برطرف شود تا اقتصاد مقاومتی شکل بگیرد، تصریح کرد: وقتی بانک‌ها سود 30 درصد می‌گیرند و درآمد یک کارخانه 10 درصد است، پیداست که ورشکسته می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه هیچ بن‌بستی در مسائل نیست و باید یا شجاعت به میدان حوادث Accidents رفت، ابراز کرد: امام راحل ایستادند و پیروز شدند و امروز مقام معظم رهبری به افراد قوت قلب و دلداری می‌دهند و این دو امر برای ما درس است.

آیت‌الله مکارم شیرازی درباره امنیت با اشاره به بی‌وجدانی و بی‌انصافی گروه‌های مختلف در دنیا و ایجاد ناامنی از سوی آنان، خداترسی را علت ایجاد امنیت عنوان کرده و یادآور شد: همه‌ چیز را باید مورد تجزیه‌ و تحلیل قرار داد و راه‌ حل پیدا و مشکل را برطرف کرد.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه به تهدید فضای مجازی در زمینه اعتقادات و اخلاق و نیز ارتباط‌های نامشروع در این عرصه اشاره و خاطرنشان کرد: مسئولان باید نسبت به این امر توجه کنند و به‌طور جدی قبل از گسترش تخریب در زمینه‌های گوناگون، نسبت به اصلاح آن اقدام کنند.

وی داعش ISIS و امثال آن را محصول اعتقاد وهابیت دانست که تکفیری‌ها از عربستان شکل‌گرفته‌اند، این اسناد در قالب کتابی به چاپ رسیده تا بدانید زادگاه تروریست Terrorist کجاست.

مرجع تقلید شیعیان خطاب به مسئولان عربستان گفت: 80 مدرک از سخنرانی‌ها، کتاب‌ها و منابع مختلف توسط دو گروه محقق به‌دست‌آمده که نشان می‌دهد پیام دادند که اگر می‌خواهند آبرویشان در سطح دنیا برگردد از تکفیری‌ها حمایت نکنند، زیرا هر جای دنیا کار خلافی انجام می‌شود از تکفیری‌ها نشأت می‌گیرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی به فلسفه تشکیل مجتمع فرهنگی ثامن‌الحجج(ع) پرداخت و گفت: حاشیه شهر مشهد منطقه‌ای برای حضور عوامل نفوذی و دگرگونی در این شهر بود که به همین علت مجتمعی شامل مدرسه علمیه، مسجد، خانه اساتید و کتابخانه در حال ساخت است.

وی ابراز کرد: حاشیه مشهد، حاشیه امنی برای تکفیری‌ها نیست و امروز عوامل نفوذی از این منطقه در حال دور شدن هستند و چهره منطقه تغییر می‌یابد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به پذیرش ولایت‌عهدی امام رضا(ع) گفت: آن حضرت می‌دانستند که التقاطی‌ها امکان نفوذ دارند و از طرفی امکان استفاده از موقعیت حضور در حکومت برای مقابله با انحراف‌های اعتقادی وجود داشت.

وی با اشاره به سرمایه عظیم معنوی حضور امام هشتم(ع) در ایران، افزود: از سوی دیگر امام رضا(ع) می‌خواستند کشور ایران را بیمه کنند زیرا ملجأ و پایگاه اسلام اهل‌بیت(ع) است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به استقلال Esteghlal مالی حوزه علمیه و تأکید بر حفظ این امر، ابراز کرد: یکی دیگر از نعمت‌ها علاوه بر استقلال مالی که ناشی از برکت اهل‌بیت(ع) است، مراسم‌های امام حسین(ع) است که وحدت‌آفرین است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به سرمایه وجود امام رضا(ع)، حضور بیست‌ میلیونی زائران در مشهد مقدس را بسیار ارزشمند و فرصت بزرگ فرهنگی دانستکه باید از آن نهایت استفاده شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر