رکنا: در چهارمین روز داد و ستدهای بورس تهران شاخص کل ۴۲ واحد رشد و شاخص کل هم وزن با رشد ۳۵ واحدی مواجه شد. معاملات امروز تحت تاثیر عرضه اولیه به‌پرداخت ملت در گروه رایانه و فعالیت های وابسته قرار گرفت.

رکنا اقتصادی: امروز سه شنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۴۲ واحد رشد کرد و به رقم ۷۹ هزار و ۷۳۵ واحدی رسید و شاخص کل هم وزن پس از ۳۵ واحد رشد به رقم ۱۷ هزار و ۳۹۰ واحدی دست یافت. شاخص بازار Store شناور نیز با رشد ۱۷۹ واحدی خود تا رقم ۸۷ هزار و ۶۵۱ واحدی بالا رفت و شاخص بازار اول با ۹۹ واحد رشد مواجه شد، اما شاخص بازار دوم پس از ۳۰۱ واحد رشد به عدد ۱۷۷ هزار واحدی رسید.

مدتی بود که عرضه های اولیه در بورس تهران متوقف شده بود چرا که پس از عرضه نماد برکت که چندان موفق نبود سازمان بورس تصمیم گرفت تا زمانی که شرایط بازار مقداری مساعد شود، عرضه‌های اولیه را متوقف کند، چندی بود که صحبت‌هایی از عرضه سهام شرکت به‌پرداخت ملت شنیده می‌شد ولی عرضه این سهم هر بار به تعویق می‌افتاد، اما امروز تعداد ۴۷ هزار و ۵۰۰ میلیون سهم معادل پنج درصد از سهام شرکت به‌پرداخت ملت متعلق به شرکت گروه فناوران هوشمند بهسازان فردا، به عنوان پانصدونهمین شرکت پذیرفته شده برای اولین بار پس از پذیرش و درج شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش کامپیوتر و فعالیت‌های مربوط به آن گروه در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد «پرداخت» به شیوه‌ی ثبت سفارش بابت کشف قیمت عرضه شد.

دوره ثبت سفارش این سهم از ساعت ۱۰ تا ۱۵ است و امکان اصلاح یا حذف سفارش در این دو ساعت امکان پذیر می‌باشد. سهمیه در نظر گرفته شده برای هر کد حقیقی و حقوقی حداکثر ۲۰۰۰ سهم است و هر کد معاملاتی تنها مجاز به یک ارسال یک سفارش می‌باشد. دامنه قیمتی که برای این سهم در نظر گرفته شده از کف قیمت ۱۶۶۷ تومان تا سقف قیمت ۱۷۵۰ تومان می‌باشد.

امروز در گروه خودرو اکثریت نمادها روند رو به رشد در قیمت پایانی را تجربه کردند به طوری که نماد ایران خودرو، سایپا آذین، سرمایه‌ گذاری رنا از جمله نمادهایی بودند که از دو تا چهار درصد رشد برخوردار بودند، اما در گروه فلزات اساسی بیش از نیمی از نمادها روند افزایشی را تجربه کردند و نمادهایی همچون لوله و ماشین سازی ایران، فراوری مواد معدنی ایران و ملی سرب و روی ایران با روند کاهشی مواجه شدند.

اما قندی‌ها مخالف روز گذشته روند رو به کاهش را در قیمت پایانی تجربه کردند و به جز معدود نمادهایی یک دست کاهش قیمت را شاهد بودند. ارزش معاملات بورس اوراق بهادار تهران امروز به رقم ۱۷۵ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۵۷۵ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۱ هزار و ۲۰۹ نوبت داد و ستد بود.

همچنین آیفکس نیز با رشد ۱.۴ واحدی مواجه شد و در تراز ۹۱۲ واحدی ایستاد. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۸۹ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱۵۶ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۲ هزار و ۳۵۶ نوبت داد و ستد بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها