پس از برجام صورت گرفت؛

رکنا: فریال مستوفی رنایب رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی تهران درخواست برای سرمایه‌گذاری در ایران پس از برجام را ۱۳ میلیارد دلار اعلام کرد و افزود: از این رقم ۳ میلیارد دلار عملیاتی شده است.

رکنا اقتصادی: وی در ادامه گفت: بعد از برجام بسیاری از شرکت ها، موسسات و هیات های مختلف تجاری و بازرگانی از کشورهای مختلف دنیا و همین طور کشورهای همسایه برای سرمایه گذاری مستقیم به ایران آمدند و با آنها مذاکراتی انجام شد.

وی با بیان اینکه سازمان سرمایه گذاری های خارجی رقم درخواست برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی را ۱۳ میلیارد دلار عنوان کرده است، گفت: براساس آماری که اخیرا اعلام شده از این ۱۳ میلیارد دلار، ۳ میلیارد دلار آن عملیاتی شده است.

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران ادامه داد: نه تنها رقم ۳ میلیارد دلار بلکه رقم ۱۳ میلیارد دلار نیز با توجه به پتانسیل بالای ایران رقم بسیار کوچکی است زیرا تنها صنایع نفت و گاز ایران نیاز به ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری دارد.

مستوفی تاکید کرد: تا زمانی که بسترسازی و ریل گذاری برای سرمایه گذاری خارجی نداشته باشیم و تا امنیت سرمایه گذار را حفظ نکنیم، نمی توانیم توقع داشته باشیم تا درها باز شود و سرمایه گذاران به ایران بیایند.

نایب رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی تهران گفت: امروزه سرمایه گذاری در دنیا به یک صنعت تبدیل شده است؛ صنعت سرمایه گذاری مانند دیگر صنایع رقابتی است و نباید تصور کنیم در جذب سرمایه تنها هستیم زیرا تمامی کشورهای دنیا نیز سعی در جذب سرمایه گذاری خارجی دارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها