رکنا:۱۰ بندر آسیا در لیست برترین بنادر کانتینری جهان در سال ۲۰۱۶ میلادی که از سوی لویدز لیست معرفی شدند، جایگاه نخست تا دهم را به خود اختصاص دادند.

رکنا اقتصادی:۱۰۰ بندر برتر کانتینری جهان بر اساس حجم جابه جایی کانتینری خود در سال ۲۰۱۶ در حالی اعلام شدند که ۱۰ جایگاه نخست را کشورهای آسیایی به خود اختصاص دادند.
بر اساس این گزارش، بنادر شانگهای، سنگاپور و شنزن بدون تغییر در مقایسه با سال ۲۰۱۵ میلادی در رده اول تا سوم جدول برترین‌های کانتینری ایستادند و بندر نینگبو با صعود در پله چهارم قرار گرفت.
از سوی دیگر، بندر هنگ کنگ با افول در رتبه بندی جهانی جایگاه پنجم را از آن خود کرد. بنادر بوسان کره جنوبی، گوانجو و Qingdoa چین، دبی و تیانجین به ترتیب ششم تا دهم شدند.
این گزارش ادامه داد: بندر روتردام هلند، Klang مالزی و Kaohsiung تایوان نیز بدون تغییر در مقایسه با ۲۰۱۵ پله یازدهم تا سیزدهم جدول برترین‌ها را از آن خود کردند. در مقابل، بنادر آنتورپ بلژیک و Xiamen چین با رشد قابل توجه توان عملیاتی در مقایسه با سال ۲۰۱۵ میلادی با چند پله صعود در جایگاه چهارده و شانزدهم قرار گرفتند.
ردیف پانزدهم برترین‌ها نیز با چند پله نزول به بندر دالیان چین اختصاص یافت.
چهار رده آخر از ۲۰ بندر برتر کانتینری جهان را نیز بنادر Tanjung Pelepas مالزی با صعود، هامبورگ آلمان با افت، لس آنجلس و لانگ بیچ آمریکا بدون تغییر از آن خود کردند.
در بین ۱۰۰ بندر برتر کانتینری جهان نام بندر شهید رجایی به چشم می‌خورد. این بندر با افت میزان جابه جایی کانتینری در سال ۲۰۱۶ میلادی ردیف ۸۷ جدول را به خود اختصاص داد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر