رکنا: سرپرست مدیریت امور بنادر و حمل و نقل دریایی سازمان منطقه آزاد قشم از افزایش 55 درصدی تردد در مسیر دریایی این جزیره در سال 95 نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن خبر داد.

رکنا اقتصادی:پژمان بهرامی روز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به تردد بیش از هفت میلیون مسافر دریایی در قشم گفت: بیش از سه میلیون و 690 هزار تن در سال 1395 به قشم وارد و بیش از سه میلیون و 740 هزار تن خارج شدند.
وی افزود: بیش از 550 هزار دستگاه خودرو از طریق بندر پهل در سرزمین اصلی وارد اسکله لافت در قشم شده و 554 هزار دستگاه خودرو نیز از جزیره خارج شدند که این میزان نیز نسبت به سال پیش از آن 64 درصد رشد داشته است.
سرپرست مدیریت امور بنادر و حمل و نقل دریایی منطقه آزاد قشم بیان کرد: بیش از 53 هزار شناور در سال 95 در اسکله ها و بندرهای این جزیره پهلو گرفتند که نسبت به سال پیش از آن 38 درصد افزایش نشان می دهد.
قشم به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس در جنوب استان هرمزگان واقع شده و با برخورداری از جاذبه های گوناگون تاریخی، طبیعی، گردشگری و تجاری سالانه میزبان بیش از پنج میلیون تن مسافر است که از مبادی ورودی مختلف همچون فرودگاه، بندرها و اسکله ها به این جزیره سفر می کنند.
برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر