رکنا: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش بکارگیری استاندارد های بین المللی گزارشگری مالی(IFRS) در ارتقای شفافیت اقتصادی گفت:برای توسعه روابط اقتصادی و تعاملات بانکی بین المللی باید به موضوع استفاده از IFRS توجه شود .

رکنا اقتصادی: رسول خضری باتاکید برنقش توسعه اقتصادی دررفع مسائل اجتماعی گفت:درحال حاضر مشکل بیکاری در افزایش آسیب های اجتماعی تاثیرگذار بوده است.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از راهکارهای توسعه اشتغالزایی،سرمایه گذاری دربخش تولید است که با موانعی روبرو شده که باید مسدولان اقتصادی با مدیریت صحیح موانع مذکور را رفع کنند.

این نماینده مردم درمجلس دهم افزود:اگر صورت های مالی کشور براساس استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی(IFRS) تنظیم و سود شرکت ها براین اساس گزارش شود؛شرایط برای جذب سرمایه گذاری بیشتر درکشور فراهم می شود.

لزوم بکارگیری بانک ها و بیمه ها باید از استانداردهای IFRS

خضری افزود:باید پذیرفت افشای صحیح اطلاعات مالی یکی از لازمه های شفافیت دراقتصاد است و برای توسعه روابط اقتصادی و تعاملات بانکی بین المللی باید به این مهم توجه شود .

وی ادامه داد:توسعه اقتصادی منوط به این است تمامی جوانب مرتبط به تجارت و اقتصاد با هم هماهنگ شوند.

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود:بانک ها و بیمه ها باید از استانداردهای IFRSاستفاده کنند تا وضعیت صنعت بیمه و بانکداری در کشور شفاف شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر