اقتصادی کدخبر: 245678 ارسال پرینت 15

رکنا:معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی دیوان محاسبات کشور گفت: هزینه جاری کشور از 89 هزار میلیارد تومان در سال 90 به 236 هزار میلیارد تومان در سال 95 رسیده است.

رکنا اقتصادی: معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی دیوان محاسبات کشور گفت: هزینه جاری کشور از 89 هزار میلیارد تومان در سال 90 به 236 هزار میلیارد تومان در سال 95 رسیده است. 
کیومرث داوودی در نخستین همایش ملی حسابرسی و نظارت مالی ایران در دانشگاه فردوسی مشهد افزود: افزایش هزینه های جاری کشور باعث به وجود آمدن سختی کار بسیار زیادی برای دیوان محاسبات شده است.
وی اظهار کرد: دیوان محاسبات به عنوان بازوی نظارتی مجلس شورای اسلامی بزرگترین پروژه رعایت قانون Law را با عنوان تفریق بودجه انجام می دهد.
وی با بیان اینکه نظارت پیشگیرانه، هدایتگرانه و مقتدرانه از جمله شعارهای اصلی دیوان محاسبات است ، خاطر نشان کرد: رویکرد اصلی این دیوان حمایت از مدیران برای اجرای قانون در تمامی دستگاه های اجرایی کشور است.
معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی دیوان محاسبات کشور بابیان اینکه سیاست پیشگیرانه به صورت جدی در دیوان محاسبات کشور دنبال می شود، خاطر نشان کرد: نشستهای تعاملی با حضور مدیران دستگاه ها در سراسر کشور برگزار می شود تا مشکلات موجود حل شود.
داوودی با بیان اینکه دیوان محاسبات قرار است به فعالیت های اقتصادی در کشور کمک کند، اظهار کرد: نظارت هدایتگرانه و تهیه بسته های آموزشی برای مدیران سراسر کشور از جمله اقداماتی است که دیوان کشور در خصوص اقدامات پیشگیرانه انجام داده است.
وی با ذکر اینکه حسابرسی از موضوعات بسیار مهمی است که در سیاست های اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شده است، خاطر نشان کرد: تمامی دستگاه های دولتی و غیر دولتی مکلف شده اند که تمامی اطلاعات مالی خود را از طریق سامانه سنا در اختیار دیوان محاسبات قرار دهند.
معاون دیوان محاسبات کشور گفت: در سال های گذشته مردم انتظار کمتری از حسابرسان داشتند اما در شرایط فعلی به دلیل گسترش شبکه های اجتماعی این انتظار نسبت به گذشته افزایش یافته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر