با دستور وزارت خزانه داری آمریکا:

رکنا:وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار اطلاعیه ای جدید فهرست تجهیزات پزشکی ای که برای صدور به ایران نیازمند کسب مجوز ویژه هستند، را طولانی تر کرد.

رکنا اقتصادی: وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار اطلاعیه ای جدید که بر روی سایت اینترنتی قرار داده، فهرست تجهیزات پزشکی ای که برای صدور به ایران نیازمند کسب مجوز ویژه هستند، را بروز کرد و اقلام بیشتری را به این فهرست افزود.
این اطلاعیه توسط اداره کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا و با هدف شفاف سازی و به روز رسانی فهرست تجهیزات پزشکی ای که به موجب مجوز کلی 31 سی اف آر 560.530 مجاز به صادرات یا صادرات مجدد به ایران نیستند مگر با دریافت مجوز ویژه منتشر شده است. این بدان معناست که برای صدور این تجهیزات به ایران باید به صورت مجزا از دولت آمریکا درخواست صدور مجوز شود.
از جمله تجهیزات پزشکی ای که در این بخشنامه آمده می توان به دستگاه های تولید اکسیژن، پمپ های با قدرت پمپاژ بیش از یک لیتر در دقیقه، تجهیزات عکس برداری پزشکی تشخیص بیماری شامل: تجهیزات عکس برداری گاما، تجهیزات عکس برداری لمسی و تجهیزات گرمانگاری (ترموگرافی) اشاره کرد.
به گفته منابع آگاه دولت جدید آمریکا در حال آماده شدن برای وضع تحریم های جدید علیه شرکت های ایرانی به بهانه آزمایش موشکی اخیر تهران است.
همچنین به موجب این بخشنامه صادرات و صادرات مجدد بیش از 35 قلم تجهیزات آزمایشگاهی نیازمند کسب مجوز ویژه از دولت آمریکا دانسته شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

منبع:بورس پرساخبار مرتبط

ارسال نظر