برجام مهمترین دستاورد اوباما

اقتصادی کدخبر: 237435 ارسال پرینت 43

رکنا: رییس‌جمهوری آمریکا در نطق سالانه خود به ایراد سخنرانی درباره عملکردش طی هشت سال گذشته پرداخت و در عین حال، تأکید کرد که به دنبال انتقال مسالمت قدرت به دولت بعدی است.

 باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا ترجیح داد برای این سخنرانی به جای دفتر خود در کاخ سفید، در اقدامی متفاوت به شیکاگو برود و در آنجا سخنرانی کند.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا،اوباما تأکید کرد، نسبت به این امر متعهد است که گذار قدرت به رییس‌جمهوری بعدی کشورش در مسالمت‌آمیزترین حالت ممکن صورت بگیرد.

وی در این سخنرانی به دفاع از موفقیت‌های دولتش در هشت سال گذشته پرداخت و در همین راستا با اشاره به برنامه خدمات درمانی خود موسوم به «اوباماکر» تصریح کرد: چنانچه کسی برنامه بهتری به عنوان جایگزین داشته باشد، من به طور علنی از آن حمایت خواهم کرد.

اوباما در نطق خداحافظی خود در شیکاگو از همه آمریکایی‌ها خواست از نظام دموکراتیک این کشور دفاع کنند. او هشدار داد: هر وقت دموکراسی را بدیهی فرض می‌کنیم، به خطر می‌افتد.

او همچنین نسبت به تهدیدهایی که متوجه نظام دموکراتیک آمریکاست، هشدار داد: تهدیدهایی از جمله نابرابری اقتصادی، شکاف‌های نژادی و فرورفتن بخش‌های مختلف جامعه در حباب‌هایی که افکار و عقاید در آنها بر یک مجموعه از واقعیت‌های مشترک استوار نیست، وجود دارد.

منبع: اقتصاد آنلاین

 اخبار مرتبط

ارسال نظر