رکنا: شنبه ۱۸ دی‌ماه تالار معاملات بورس‌کالای ایران شاهد عرضه ۶۰ هزار تن گندم خوراکی جهت صادرات آرد و مشتقات مربوطه به بازارهای جهانی است. طبق اعلام بورس‌کالای ایران شرکت بازرگانی دولتی ایران نسبت به عرضه 60هزار تن گندم خوراکی به قیمت پایه 7100ریال در تالار داخلی بورس‌ کالای ایران اقدام می‌کند که خریداران پس از خرید این گندم و تبدیل آن به آرد و مشتقات مربوط می‌توانند محصول نهایی را به بازارهای جهانی صادر کنند.

رکنا اقتصادی : گندم خوراکی تولید شده در استان‌های ایلام و خراسان رضوی هر کدام به میزان 20هزار تن و گندم خوراکی تولید شده در استان سیستان و بلوچستان به میزان 20هزار تن به قیمت پایه 7100ریال عرضه می‌شود. خریداران باید مابه‌التفاوت قیمت پایه و 110درصد قیمت خرید تضمینی گندم خوراکی سال 95را طی یک فقره ضمانت‌نامه بانکی به ذینفعی شرکت بازرگانی دولتی ارائه کنند.
ضمن آنکه ارائه اعتبار اسنادی (LC) داخلی بلامانع بوده و درصورت گشایش اعتبار اسنادی مدت‌دار سقف آن دوماهه و با هزینه مالی 2درصد ماهانه است. روز شنبه علاوه بر این، شرکت بازرگانی دولتی 23هزار تن گندم خوراکی را هم برای مصارف کارخانه‌های آرد به‌منظور تأمین نیاز واحد خبازی آزادپز، نان‌های صنعتی حجیم و نیمه حجیم و صنوف و صنایع غیرنان از قبیل صنعت ماکارونی، بیسکوییت، کیک، کلوچه، شیرینی‌پزی و نشاسته‌سازی‌ عرضه می‌کند.
قیمت پایه گندم خوراکی عرضه شده تولیدی استان‌های خوزستان، آذربایجان غربی، همدان، کرمانشاه و استان مرکزی هر کیلو 9030ریال و گندم خوراکی استان ایلام هر کیلو 9393ریال تعیین شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

منبع:ایرنااخبار مرتبط

ارسال نظر