مدیر عامل فولاد یزد:

رکنا:در حالی که به علت رکود در صنعت مسکن صنعت فولاد نیز دچار رکود شده است به علت مشکلاتی که هنوز در گشایش ال سی وجود دارد ، صادرات محصولات فولادی نیز به بن بست خورده است .

رکنا اقتصادی :با تداوم رکود بخش مسکن و موانع صادرات محصولات فولادینگرانی رهبران بازار فولاد ایران عمدتا از پابرجا ماندن موانع تولید است. عقب‌ماندگی بخش معدن و صنایع معدنی و فرآوری بیشتر به دلایل ناشی از رکود و نبود نقدینگی ناشی از تحریم؛ تردید بانک‌ها در سرمایه‌گذاری در بخش فولاد، ورود رقبای خارجی بدون توجه به مشکلات صادرات و واردات محصولات فولادی از جمله آنها است.
در همین رابطه بهادر اهرامیان مدیرعامل فولاد یزد می گوید: با توجه به اهمیت صادرات فولاد در پسا برجام اگر همکاری و کمک بانک ها نباشد صادراتی در زمینه محصولات فولادی صورت نمی گیرد، هم اکنون به دلیل مشکلاتی که برای بانک ها در زمینه گشایش ال سی ایجاد شده است ، صادرات محصولات فولادی دچار مشکا شده است .
صادر کنندگان فولاد در زمینه گشایش ال سی با مشکلات زیادی مواجه هستند به گفته وی، میانگین مصرف ظاهری فولاد ایران بیشتر از ٢٠ درصد کاهش یافت که کاهش این میزان در مقایسه با چند سال گذشته بیانگر رکودی است که در بازار مسکن حاکم است. به طوری که پیش بینی می شود طی دو سال آینده با تداوم رکود در بازار مسکن رکود در بازار فولاد کشور همچنان تداوم پیدا کند .
برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر