با گران شدن نرخ دلار

اقتصادی خودرو کدخبر: 235823 ارسال پرینت 10

رکنا :نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل اعلام کرد: قیمت خودروهای وارداتی به دلیل نوسان نرخ ارز و مدل های جدید ۲۰۱۷ افزایش پیدا کرده است.

 

 

 

 

 

 

8181d785-dc57-4437-83cf-f0abf5720192

رکنا اقتصادی :غلامحسین قاسمیان درباره افزایش قیمت برخی از خودروهای داخلی اظهار کرد: در روزهای اخیر برخی از شرکت ها به بهانه گرانی نرخ دلار ، قیمت خودروها را افزایش دادند.

وی افزود: قیمت خودروهای داخلی را وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین می‌کند، گاهی اوقات با این افزایش قیمت ها وضعیت که بهتر نمی‌شود، بلکه بدتر هم می‌شود.

قاسمیان با اشاره به وضعیت بازار خودرو بیان داشت: بازار خودرو همچنان در رکود به سر می‌برد و وضعیت تغییری نکرده است.

نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل با اشاره به تدوام کاهش تقاضا در بازار خودرو اظهار داشت : با وجود افزایش قیمت در برخی از خودروها، اما همچنان بازار با کاهش تقاضا روبرو است و تنها مشتریان واقعی خرید می کنند. وی گفت : در حال حاضر پرفروش ترین خودروهای داخلی در بازار پژو، پراید، سمند و ۲۰۶ است.

قاسمیان در ادامه به بازار خودروهای وارداتی اشاره کرد و اظهار کرد: با توجه نوسانات نرخ ارز تا حدودی افزایش قیمت در رابطه با خودروهای وارداتی وجود داشته است، همچنین با ورود خودروهای مدل ۲۰۱۷ افزایش قیمتی حدود ۳ میلیون روی این خودروها را داریم.

وی در ادامه گفت : فعلا” با متوقف شدن ثبت سفارش ها باید منتظر ماند تا ببینیم وضعیت بازار خودروهای وارداتی چه تغییری خواهد کرد.

نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل با اشاره به معاملات در بازار خودروهای دست دوم  بیان کرد: وضعیت خرید و فروش خودروهای دست دوم در مقایسه با صفر به مراتب بهتر است.

قاسمیان درباره پیش‌بینی سه ماه پایانی سال بازار خودرو، اظهار کرد: در حال حاضر نمی‌شود پیش‌بینی کرد، چراکه فعلا رکود است. البته این موضوع مربوط به همه صنف می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وضعیت بازار در شب عید به طور قطع تغییر خواهد کرد، اما فعلا که هیچ تغییری در بازار نمی‌بینیم.

 

منبع :تجارت نیوز اخبار مرتبط

ارسال نظر