اینطور از موهای خود مراقبت کنید!

کورش احمدپور در خصوص نحوه مراقبت از مو و استفاده از انواع شامپو، اظهار کرد: عموما شامپوهایی که تحت نظارت وزارت بهداشت و در کارخانجات مجاز تولیدشده باشند به مو آسیب نمی‌زنند، شامپو باید بر اساس نوع مو انتخاب شود تا بتواند کارایی لازم را برای حفاظت از مو داشته باشد، یعنی افراد دارای مو چرب، خشک و یا دارای شوره باید متناسب با نوع موی خود شامپو انتخاب کنند.

به گزارش رکنا، پزشک متخصص پوست و مو در چهارمحال و بختیاری افزود: استفاده از روغن‌های گیاهی برای جلوگیری از ریزش، افزایش تراکم و بلندی مو تاکنون به‌صورت علمی اثبات نشده‌اند، اما در برخی مواقع استفاده از این نوع روغن‌ها برای ساقه‌ موهای خشک مفید است.

وی بیان کرد: برای اثبات مفید بودن روغن‌های گیاهی برای درمان ریزش و افزایش تراکم مو باید در یک بازه زمانی مشخص برای گروه‌های سنی مختلف و با نوع موی مختلف امتحان شود تا بتوان اثرپذیری آن را از نظر علمی تایید و برای درمان پیشنهاد داد.

احمدپور با اشاره به اینکه افراد معمولا به‌صورت تجربی از تاثیرپذیری روغن‌های گیاهی صحبت می‌کنند، گفت: روغن‌های گیاهی گاهی در کنار درمان‌های دارویی پیشنهاد می‌شود، اما حتما باید زیر نظر پزشک تجویز شود، این روغن‌ها درصد ناچیزی امکان مفید بودن دارد.

پزشک متخصص پوست و مو در چهارمحال و بختیاری در خصوص استفاده مداوم از رنگ‌های شیمایی برای مو، یادآور شد: این مسئله منجر به سفیدی، خشکی و شکنندگی مو در افراد می‌شود.

وی در پایان بیان کرد: عموما کارهایی که با حرارت بالا بر روی مو مانند فر کردن، اتو کردن، کراتینه مو، سشوار با حرارت بالا و طولانی انجام می‌شود به بافت مو صدمه وارد می‌کند و نباید به‌صورت مداوم استفاده شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟