جوانسازی پوست با روغن آووکادو

به گزارش رکنا ، مصرف روغن آووکادو می تواند برای جوان سازی پوست حیرت آور باشد. این روغن که از میوه آووکادو حاصل می شود، سرشار از آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی، اسیدهای چرب ضروری و بیوتین و همچنین ویتامین های A ، B5 و E است که برای موها، پوست و ناخن ها شگفتی خواهد کرد.

استفاده از روغن آووکادو روی موها، پوست و بدن می تواند منجر به فواید زیبایی زیادی مانند جوان سازی شود، زیرا این روغن حاوی مواد معدنی است که برای آبرسانی به کوتیکول های مهر و موم شده پوست و انتهای ترک ها کمک می کند.

 ماساژ روغن آووکادو روی پوست سر نیز می تواند به مبارزه با ریزش مو کمک کند.

همچنین به اثبات رسیده است که خوردن این میوه مفید باعث بهبود هضم غذا، کاهش خطر ابتلا به افسردگی در اثر مقادیر زیاد فولات و تقویت سلامت قلب می شود.

آووکادو همچنین حاوی لوتئین فیتوشیمیایی است که از آنتی اکسیدان محافظت می کند و به کاهش آسیب در چشم در اثر اشعه ماوراء بنفش کمک می کند، در حالی که بتاکاروتن موجود دراین میوه نیز می تواند سبب کاهش و تخریب لکه های پوستی شود.

تنها نیمی از میوه آووکادو، بیش از یک چهارم از توصیه های روزانه ویتامین K را که برای سلامت استخوان ها لازم است، و ساپونین ها، که به کاهش علائم پوکی استخوان کمک می کند، تأمین می کند.

در حالی که آووکادو سرشار از مواد مغذی و پر فیبر است می توان آنرا به راحتی با نان تست خورد یا به یک سالاد اضافه کرد، این میوه فوق العاده علاوه بر این برای رژیم غذایی و رژیم مراقبت از پوست نیز ضروری است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟