لاغری و کاهش وزن همیشه یکی از بزرگترین دغدغه های افراد چاق بوده است و در این راه از هیچ کاری هم چشم پوشی نمی کنند و ممکن است دچار اشتباه نیز بشوند.

در دنیای لاغری و کاهش وزن اشتباه های بسیار زیادی وجود دارد و همچنین باید نکات بسیار زیادی را نیز رعایت کرد. در ادامه به این مسائل نگاهی خواهیم داشت.

بزرگترین اشتباه
داشتن آرزوهای غیر قابل دسترس همیشه به عنوان بزرگترین اشتباه در امر کاهش وزن شناخته می شود. به جای تمرکز بر اعداد بزرگ، از اعداد کوچک شروع کنید. در ابتدا بر مقدار وزنی که قابلیت از دست دادن آنرا در ماه، هفته یا روز دارید تمرکز کنید. شما بعد از مدتی متوجه خواهید شد که کم کم وزن را کاهش دادن بسیار برای سلامتی شما مفید است.

اولین قدم
اولین قدم در هر کاری بعد از بدست آوردن انگیزه شروع کردن به تمرین است. بهتر است برای کاهش وزن تمرینی را آغاز کنید که پس از مدتی شما را زده نکند. گاهی اوقات برخی افراد تمرین های سخت را آغاز می کنند و به همین علت در میان برنامه آن را رها می کنند. استفاده از یک تمرین ساده به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید با آن ارتباط برقرار کنید و سپس به مرور آن را افزایش دهید.

نکات بسیار مهم
در طول برنامه کاهش وزن باید به نکات بسیار زیادی توجه داشت. این نکات را می توانید در هر برنامه کاهش وزن و یا از هر مربی سوال کنید اما برخی از نکات را تنها افراد حرفه ای می دانند که به برخی از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.

تشنگی یکی از جمله مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. آب از جمله موادی است که شاید کمتر از آن در کاهش وزن صحبت می شود اما باید این نکته را بدانید که گشنگی را نباید با تشنگی اشتباه بگیرید. نوشیدن آب به میزان زیاد می تواند در دوران رژیم و حتی در مواقعی که در برنامه کاهش وزن نیستید به کاهش وزن شما کمک کند چرا که کالری مصرفی را به نصف کاهش می دهد.

دیگر نکته مهم که باید از آن در این جا یاد کنید آماده کردن غذا و همراه داشتن آن است. شاید شما در محلی کار می کنید که ناهار را برای شما می آورند اما بدانید که خوردن هر غذایی در دوره برنامه کاهش وزن درست نیست. همچنین این روزها تنقلات و فست فودها ما را احاطه کرده اند به گونه ای که گاهی اوقات نمی توانید جلوی خودمان را بگیریم و باید از آن ها مصرف کنیم. همراه داشتن غذای آماده که مطابق با برنامه غذایی طبخ شده است می تواند این هوس را در شما کاهش دهد.

در طول دوره رژیم خود همانطور که گفتیم باید از تمرین های ساده استفاده کنید اما گاهی اوقات نیز شما اگر به ورزش خاصی علاقه دارید می توانید به سراغش بروید اما توجه داشته باشید که این ورزش نباید به گونه ای باشد که باعث شود تا انگیزه اصلی کاهش وزن در شما از بین برود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟