برخی از نقاط آسیب پذیر و حاشیه ای موجود در مرکز استان  ضعف دارد

به گزارش رکنا از کردستان؛ اسماعیل زارعی کوشا در دوازدهمین جلسه شورای برنامه ریزی استان کردستان در سنندج در ارتباط با ایجاد مجتمع چند منظوره رفاهی و اقتصادی و تبدیل این مرکز به یک مرکز مهارت آموزی در سنندج هم گفت: مزیت این کار این است که بستری برای عرضه تولیدات زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست فراهم خواهد شد بنابراین وجود مجتمع رفاهی و اقتصادی در حاشیه شهر سنندج ضروری است.

زارعی کوشا گفت: برخی از نقاط آسیب پذیر و حاشیه ای موجود در مرکز استان از لحاظ زیرساخت های فرهنگی و هنری دارای ضعف و نیازهای فراوانی است و راه اندازی این مراکز می تواند به تقویت زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی کمک کند.

استاندار کردستان گفت: ملک مربوط به شرکت غله برای اجرای طرح مجتمع چندمنظوره مشخص شده است و انتظار می رود بعد از طی فرایند قانونی، به این طرح اختصاص یابد.

وی بر مشخص شدن نحوه مشارکت و منبع تامین اعتبار اجرای این طرح تاکید کرد و گفت: این ملک نماد بی توجهی اداره میراث فرهنگی استان در طول سالیان گذشته است.

استاندار کردستان گفت: برخی املاک مازاد استان به ویژه در حاشیه شهرها که بدون استفاده رها شده به پاتوق فرهنگی، مهارت آموزی و کارآفرینی تبدیل شود.

استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنانش به بازدید اخیرش از مرکز اسکان راهیان نور در شهر اهواز اشاره کرد و گفت: از محل اعتبار سفر رییس جمهور به استان مصوب شده است که مجموعه ای در شان مردم استان در مرکز راهیان نور خوزستان ایجاد شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: سال گذشته ۴۰۰ طرح در کارگروه زیربنایی استان بدون اینکه مورد بررسی قرار گیرد مانده بود که امسال این تعداد طرح تعیین تکلیف شد.

ارسلان ازهاری افزود: با توجه به اینکه مرزهای استان از بعد بازارچه ای خارج شده است نیاز به تدوین سندی در راستای توسعه صادرات داریم.

ازهاری گفت: براساس الگوی تعریف شده، دستگاه های اجرایی پروژه هایی نیمه تمامی که امکان تکمیل آنها تا پایان سال مالی جاری وجود دارد را اعلام کنند تا تخصیص اعتبار آنها داده شود.

 

کویستان عبدالحکیمی/کردستان

 

کدخبر: 878134
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟