امسال باید ۳۳۰ هزار پرونده رسیدگی و آنها را مختومه کنیم / رییس دادگستری لرستان تشریح کرد

به گزارش رکنا از لرستان، محمد رزم امروز ۲۳ اسفندماه در گرامیداشت روز شهید و تقدیر از خانواده‌های شهدا و ایثارگران که در سالن جلسات اداره کل دادگستری لرستان برگزار شد، با بیان اینکه اقتدار امروز ایران اسلامی به خاطر جانثاری و فداکاری شهداست و آنان با نثار با ارزش‌ترین متاع خود، نظام اسلامی را تثبیت کردند، افزود: ما مسئولین وامدار خون شهدا و خانواده آنان هستیم.

وی با بیان اینکه گرامیداشت یاد و خاطر شهدا ضروری است، بیان کرد: تکریم خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان وظیفه‌ای است که ما در مقابل آنها داریم.
رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه ولایت‌مداری مورد توقع و انتظار شهداست، افزود: شهدا ولایت‌مداران انقلاب بودند که به فرمان و ندای امام راحل لبیک گفتند و شهدا ما را به تبعیت محض از ولایت‌فقیه فرا می‌خوانند.
رزم گفت: سیره، شیوه و منش شهدا را باید به نسل‌های بعدی انتقال دهیم.
وی با بیان اینکه شهادت از برترین و مقدس‌ترین مفاهیم در فرهنگ اسلامی است، افزود: شهادت اوج کمال انسان است.
رئیس شورای قضایی لرستان با بیان اینکه در دادگستری لرستان روحیه تکریم و خدمت به مردم استان مشهود است و همه یادگاران شهدای گرانقدر با تعهد و دلسوزی خدمتگزار مردم متدین و ایثارگر لرستان هستند.
رزم با بیان اینکه امسال باید ۳۳۰ هزار پرونده رسیدگی و آنها را مختومه کنیم، بیان کرد: امنیت و آرامش امروز لرستان حاصل تلاش ناجا و دستگاه‌قضایی و نیروهای امنیتی است و امن‌ترین استان کشور هستیم و با دستورات قاطعی که به دادستان و بازپرسان داده شده ظرف سال ۱۴۰۱، شش باند و گروه سارق مسلح در استان دستگیر شده و در شش ماه اخیر سرقت مسلحانه‌ای در لرستان گزارش نشده است.
وی با بیان اینکه تیراندازی‌های مختلف در برخی شهرستان‌ها مهار شده و سیاست کیفری در قبال ۴۰ جرم داشتیم و در جلسات مختلف که بر جرائم قتل عمد، سرقت‌های مسلحانه، تیراندازی، قاچاق سلاح و مهمات و مواد مخدر تاکید و این مهم مهار شده و در کمترین فرصت مرتکبین این جرائم دستگیر می‌شوند، اضافه کرد: دادگستری لرستان ۲۸۷ نفر ایثارگر دارد که شامل ۲۲۴ نفرل مرد و ۶۳ نفر زن هستند.
رئیس کل دادگستری لرستان گفت: تاکنون ۱۱۳ نفر از ایثارگران دستگاه قضایی لرستان تغییر وضعیت شدند و با برگزاری آزمون، ۲۰۰ نفر پذیرش می‌شوند که ۵۶ نفر آنها ایثارگر هستند.
مهدی زکی‌پور/لرستان
کدخبر: 877516
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟