تعیین قاضی ویژه رسیدگی به جرایم چهارشنبه‌سوری

به گزارش رکنا از اردبیل،  علی رضایی اظهار کرد: خودرو‌ها یا مغازه‌هایی که از آن برای پرتاب ترقه و مواد محترقه به معابر عمومی استفاده شود، توقیف و یا پلمب شده و به هیچ عنوان تا پایان تعطیلات نوروزی رفع توقیف و فک پلمب نخواهند شد.

وی ادامه داد: با افرادی که با استفاده از بمب‌های دست‌ساز و ترقه‌های غیرمجاز موجب ایجاد رعب و وحشت برای مردم شده و یا با حرکات غیرمتعارف در کسب و کار مردم اخلال ایجاد کنند، در قالب جرم مشهود برخورد و خاطیان به دادسرا معرفی می‌شوند.

دادستان مشگین شهر خاطرنشان کرد: بررسی حوادث و اتفاقات رخ داده در سال‌های گذشته در مشگین‌شهر حاکی از این است که به واسطه سوء‌استفاده برخی افراد فرصت‌طلب خسارت‌های جانی و مالی قابل توجه و جبران‌ناپذیری به خانواده‌ها، افراد خردسال و نوجوانانی که از تاثیر این گونه مواد بی‌اطلاع بوده‌اند، وارد شده و گاهی حوادث ناگوار اعضای چندین خانواده را در ایام نزدیک به سال نو داغدار کرده است.

رضایی با تاکید براینکه تامین آرامش، نظم و امنیت برای یکایک مردم و خانواده‌ها از اهداف اصلی دستگاه قضایی و مراجع انتظامی شهرستان است، افزود: خرید و حمل اقلام انفجاری، آتش‌زا و ترقه‌های غیراستاندارد و اخلال در نظم و آسایش و آرامش عمومی دارای وصف مجرمانه بوده و قابلیت تعقیب کیفری دارد.

دادستان مشگین‌شهر در عین حال به خانواده‌ها توصیه کرد نسبت به کنترل و مراقبت از نوجوانان و جوانان حساس بوده و با نظارت بیشتر بر رفتار و اقدامات آن‌ها از بروز حرکات و رفتار‌های پرخطر و استفاده از مواد منفجره و محترقه غیرمجاز و خطرساز جلوگیری کرده و مانع انجام برخی رفتار‌های هنجارشکن شوند.

رضایی تصریح کرد: مراجع قضایی، امنیتی و انتظامی شهرستان مشگین‌شهر با شادی و شور و نشاط اصولی مردم به هیچ وجه مخالف نبوده و تمامی اقدامات انجام شده از سوی آنان در راستای پیشگیری از وقوع جرم و صرفا جهت تامین آرامش بیش از پیش همشهریان است.

وی ابراز امیدواری کرد شهروندان با مدنظر قراردادن حوادث تلخ سال‌های گذشته و نیز با تعامل و همکاری با عوامل انتظامی و همچنین با همت و تلاش دیگر ادارات و دستگاه‌های مرتبط، سال جاری را همراه با صحت و سلامتی به پایان برسانند.

 

کدخبر: 877450
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟