اجرای طرح کوچه های آسمانی

به گزارش رکنا از قزوین ، پیری افزود:  این اقدام که از ماه گذشته آغاز شده، در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم مقام شامخ شهدا صورت خواهد گرفت.

پیری در بازدید از عملیات نصب تابلوهای معرفی کوچه ها که مزین به نام و تصویر مبارک شهداست ، با تأکید بر لزوم توجه به فرهنگ ایثار و شهادت در ارتقای فرهنگ شهروندی اظهار کرد:

 شهرداری و شورای اسلامی شهر با اجرای طرح کوچه‌های آسمانی گام بزرگی در تکریم و معرفی شهدا در شهر بر خواهد داشت.

وی با اشاره به جزئیات طرح کوچه‌های آسمانی، افزود: این طرح برای نام‌گذاری کوچه‌ها به نام شهدا به‌خصوص کوچه‌هایی که خانواده شهید در آن سکونت دارند، اجرا شده است و در این مرحله از طرح بیش از ۷۰کوچه با نام شهدا نام‌گذاری می‌شود.

پیری ادامه داد: این طرح با پیگیری کمیته نام‌گذاری شهرداری و با تصویب شورای اسلامی شهر اجرا شده و سپس اسامی برای تهیه و نصب تابلو در اختیار اداره خدمات شهری قرار گرفته است.

وی در خصوص زمان و برنامه رونمایی از تابلوهای مذکور گفت: روز دوشنبه ۲۲اسفند همزمان با روز بزرگداشت شهدا و پس از حضور در غبارروبی مزار شهدای گمنام محمدیه و مهرگان از تابلوهای شهدا رونمایی خواهد شد.

شهردار محمدیه با بیان اینکه در ساخت تابلوها از بهترین نوع و با ماندگاری زیاد استفاده شده ، گفت: تمام اطلاعات از بنیاد شهید دریافت و برای نصب روی دیوار ورودی کوچه ها طراحی‌ شده است.

وی  افزود:در این طرح، تصویر شهدای عزیز، تاریخ ولادت و شهادت آنان درج می‌شود تا همواره در مقابل چشم همشهریان از جمله نوجوانان و جوانان قرار بگیرد و این موضوع را به‌ خوبی درک کنند که شرایط و امنیتی که در کشور داریم حاصل زحمات بزرگوارانی است که در همین کوچه‌ها و محله‌ها زندگی و رشد کرده و به درجه تعالی و بزرگ شهادت دست یافتند.

لیلابیگدلی/ قزوین 

کدخبر: 877387
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟