غرس ۳۰۰ نهال درخت به مناسبت روز درختکاری در پالایشگاه گاز ایلام

به گزارش رکنااز ایلام؛ روح اله نوریان در مراسم کاشت این تعداد اصله نهال اظهار داشت: ۳۰۰ اصله نهال از گونه های بومی و مقاوم به کم آبی از جمله بلوط، بنه در مساحت ۲ هزار متر مربع در جنگل های محوطه داخلی این پالایشگاه غرس شد.

وی افزود: روز درخت کاری و هفته منابع طبیعی، فرصت مناسبی برای توجّه به محیط‌زیست و افزایش سرانه فضای‌سبز است که این مجموعه هر ساله قدم های خوبی در این راستا بر می دارد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد: درخت نماد آبادانی و آسایش برای جوامع است که در تولید اکسیژن، کاهش آلایندگی‌ و حفظ منابع طبیعی نقش بسزایی دارد.

نوریان ادامه داد: نقش کاشت درخت و ایجاد فضای سبز در هر منطقه‌ای بسیار پر‌اهمیت و اثرگذار است و درختان علاوه بر تلطیف و خنکی هوا، باعث تولید اکسیژن و ایجاد شادابی در محیط جامعه می شوند.

وی اظهار داشت: پالایشگاه گاز ایلام تلاش می‌کند به منظور حفظ محیط ‌زیست، غنی سازی جنگل‌های پیرامونی متناسب با گونه های محلی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی، نسبت به کاشت درخت در محوطه داخلی و مناطق اطراف پالایشگاه اقدام کند.

گفتنی است که به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درخت کاری و توجه به منویات مقام معظم رهبری(مد) در راستای تحقق پویش ملی ایران سبز و نهضت ملی کاشت یک میلیارد درخت و سهم هر ایرانی کاشت سه نهال، مراسم کاشت درخت در محوطه جنگل های داخلی پالایشگاه گاز ایلام توسط مدیرعامل، اعضای هیات رئیسه و جمعی از مسئولین و کارکنان شرکت برگزار شد

کوثر موسوی/ایلام

کدخبر: 877262
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟