هیات های صلح مساجد شهرک نایسر سنندج افتتاح شد

به گزارش رکنا از کردستان؛ بهادر اسدی اظهار داشت: مساجد و اماکن مذهبی اصلی ترین محل تجمع مردم در آیینهای اسلامی در شهرها و روستاها می باشد و از آنجا که هدف از افتتاح این هیات ها مشارکت دادن مردم در سرنوشت خودشان می باشد ، تشکیل هیاتهای صلح می تواند کمک شایان توجهی به حل مشکلات حقوقی مردم داشته باشد.

معاون توسعه حل اختلاف دادگستری کردستان تاکید کرد : قوه قضائیه اقدامات موثری در راستای اعتلای فرهنگ صلح و سازش در کشور انجام داده  و از بدو تأسیس هیئت‌های صلح در کردستان ، پرونده‌های مختلفی از جمله اختلافات ملکی، خانوادگی، قتل، نزاع‌های طایفه‌ای و ... را با همکاری و همیاری اعضای شورای حل اختلاف و ستاد صبر استان منتهی به مصالحه شده است .

وی افزود: ناحیه منفصل شهری نایسر واقع درسنندج با ۷۵ هزار جمعیت دارای هفت مسجد می باشد و از طیفهای مختلفی تشکیل شده که با آغاز پویش سراسری «به احترام امام رضا (ع) می بخشم» و  با هدف ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش در جامعه با استفاده از حضور و مشارکت مردم در سه مسجد شیخ رش ، ابراهیم خلیل الله و شیخ عبدالقادر گیلانی (قدس سره) فعالیت خود را اغاز کرد .  

اسدی تصریح کرد : تاکنون  ۶ هیات صلح در مساجد سیدقطب ، امام حسین (ع) ، شهرک پردیس ، باب السلام ، امام زاده هاجر خاتون و چهار یار نبی در سطح شهر سنندج افتتاح شده اند و مردم روزانه جهت حل مشکلات حقوقی و اختلافات خود به این هیاتها مراجعه می کنند.

کویستان عبدالحکیمی/کردستان

 

 

کدخبر: 877119
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟