شهرداران برای اداره شهر به مالیات متکی نباشند

به گزارش رکنا از لرستان؛ احمدرضا دالوند در شورای سازمان همیاری شهرداری‌های استان ضمن تبریک میلاد حضرت ولیعصر(عج)، با انتقاد از فضاسازی شهری، شهرداری‌ها در نیمه شعبان، اظهار کرد: شهرداران باید در اعیاد اسلامی و مناسبت‌های دینی توجه جدی‌تری نسبت به آذین‌بندی و فضای شهری داشته باشند.

وی در ادامه تاکید کرد: فضای شهرهای استان مناسب با ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر نشاط‌آور و آذین‌بندی شود.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان در بخش دیگری از سخنان خود نصب اِلمان‌های شهدا را از تکالیف شهرداران برشمرد و بیان کرد: موضوع فرهنگی و بسیار مهم اِلمان‌های شهدا بر عهده شهرداری‌ها است و با توجه به برنامه‌ریزی که در جلسات کنگره شهدا شده شهرداران باید تا پایان اسفند کار را به اتمام برسانند.

 وی ساماندهی و آماده‌سازی شهرها در ایام نوروز را متفاوت با سال‌های قبل عنوان‌ کرد و افزود: به دلیل فرا رسیدن ماه مبارک رمضان در اوایل فروردین ۱۴۰۲ زمان مسافرت‌های نوروزی تغییر کرده بنابراین شهرداران نسبت به ساماندهی شهری، نظافت و آماده‌سازی اسکان‌های نوروزی اهتمام جدی‌تری داشته باشند.

 دالوند با بیان اینکه نظم و نظافت شهرها در جذب سرمایه‌گذاران تاثیر بسزایی دارد، خاطرنشان کرد: در این ایام شهرداران به صورت میدانی کنترل و نظارت کافی در امور و رفع مشکلات شهری داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه شهرداران در اداره و مدیریت شهری نباید متکی به عوارض باشند، افزود: ظرفیت‌های بزرگی در شهرهای استان وجود دارد که اگر ایده، طرح و برنامه‌ریزی مناسبی ارائه شود تبدیل به الگو و منبع درآمد خوبی در سطح کشور خواهد شد.

 

مهدی زکی پور / لرستان

 

کدخبر: 876312
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟