افزایش ظرفیت نیروگاه پنل های خورشیدی جهاد کشاورزی لرستان

به گزارش رکنا از لرستان؛ سید رضا نجفی زاده با اعلام اینکه نصب پنل های خورشیدی گامی مهم در استفاده از انرژی های تجدید پذیر است گفت: با دستور و تاکید ریاست سازمان و در راستای برنامه های پدافند غیر عامل و مدیریت سبز و استفاده از انرژی های تجدید پذیر و در آستانه عید بزرگ نیمه شعبان با همت و تلاش های مجموعه معاونت توسعه مدیریت، عملیات تکمیل و تجهیز نهایی فاز اول نیروگاه پنل های خورشیدی سازمان به پایان رسید.

وی افزود: فاز اول نیروگاه با میزان حجم تولید ۴۰ کیلو وات برق از محل اعتبارات پدافند غیر عامل سال گذشته، با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال است.

نجفی زاده افزود: تعداد پنل های نیروگاه در فاز اول بالغ بر ۶۰ عدد پنل ۶۳۰ وات در ابعاد پنل ها ۱/۳۰*۲/۳۵ باراندمان ۹۵درصد هستند.

وی گفت: این پنل ها بصورت on garid به شبکه وصل بوده و دو عدد اینورتر ۲۰کیلووات مجزا به شبکه وصل هستند، که در مجموع۴۰ کیلووات برق تولید می کنند.

معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه عمر مفید این پنل ها ۲۰سال بوده و دارای دوره تضمین دو سال گارانتی می باشند،بیان کرد: از ساعت ۱۰ صبح تا ۲بعدازظهر، ۴۰ کیلووات برق به سازمان تزریق می کند که بعد از ساعت ۲ نحوه تولید انرژی برق بستگی به وضعیت هوا، ابرناکی آسمان‌ و میزان و شدت تابش نور خورشید دارد.

 

مهدی زکی پور / لرستان

 

کدخبر: 875775
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟