مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان کامیاران برگزار می کند

به گزارش رکنا از کردستان؛حمیدرضا گوهری در جمع رسانه های استان گفت: این ویژه برنامه با هدف ارزش گذاری بر ادبیات بومی و محلی و استفاده از ظرفیت های فرهنگی هنری و نیز معرفی آیین ها، سنت ها  و رسوم منطقه به کودکان نوجوانان و پاسداشت فرهنگ و آیین کردی و فولکور در آستانه ی آغاز سال 1402 برگزار می گردد.

گوهری افزوود: ویژه برنامه نوروزانه در تاریخ 20 اسفند ماه با اجرای برنامه های تیزر معرفی برنامه های خوانش لالایی کردی توسط مادربزرگ، موسیقی محلی توسط گروه موسیقی نوجوانان، تک نوازی آهنگ کوردی، قصه گویی کردی هوره، سخنران درباره لالایی های کوردی، اجرای بازی بومی و نمایشگاه از صنایع دستی بومی و محلی در کامیاران برگزار می شود.

وی خاطر نشان ساخت: ایجاد فضای شاد و با نشاط از دیگر اهداف ویژه برنامه نوروزانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای کودکان این مرز و بوم می باشد که بتوانیم لحظات ماندگاری را برای کودکان و نوجوانان رقم بزنیم.

گوهری با اشاره به اینکه در دو سال گذشته به دلیل شیوع کرونا برنامه های شاد با حضور کودکان و نوجوانان از رونق افتاده بود، تاکیدکرد: نخستین محور برنامه های کانون در آستانه ی نوروز 1402 می باشد که در حوزه آئین ها و فولکلور کردی در حوزه کودک و نوجوان برگزار می شود تا حال و هوای نوروز در شهر حس شود.

 مدیر کل کانون استان کردستان گفت: مراسم نوروز یکی از آیین‌های سنتی مردم در کشورهای منطقه است و این ویژ] برنامه و جشن فرصتی فراهم  می آورد تا کودکان و نوجوانان در کنار خانواده بیشتر با آئین ها و رسم ورسوم نوروز آشنا شوند و این روز را جشن بگیرند.

 

کویستان عبدالحکیمی/کردستان

 

 

کدخبر: 875394
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟