امر آموزش و پرورش در کل حاکمیت موضوعیت دارد

به گزارش رکنا ازقزوین، عباس کاظمی در جلسه گرامیداشت سالروز هفته تربیت اسلامی که با حضور مدیران و معاونان پرورشی مدارس قزوین در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به نقش معلمان پرورشی در مدارس تصریح کرد: معلمان پرورشی نقش مهمی در شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان دارند، گاهی یک جمله و یک نگاه معلم چنان تأثیر عمیقی در رفتار دانش‌آموز برجای می‌گذارد که قابل بیان نیست.

وی خاطرنشان کرد: معلمان پرورشی شناخت خوبی از شخصیت و رفتار دانش‌آموزان دارند و می‌توانند با استفاده از روش‌های تربیتی به ابهامات و سوالات دانش‌آموزان پاسخ دهند و نقش ماندگاری در ذهن آن‌ها داشته باشند.

فرماندار قزوین بیان کرد: «حاج رضا یزان‌پناه» نمونه و مصداق خوبی از معلم پرورشی است که نقش بی بدیلی در محیط تربیتی آموزش و پرورش  قزوین در سال‌های گذشته داشت، می‌توان گفت که خودش در قله تزکیه نفس قرار داشت و هرچه به دانش‌آموزان می‌گفت پیش از آن‌ها عامل بود. طبیعی است کسی که در این مسیر قدم می‌گذارد باید خودش را به شأن الهی و ربانی برساند.

وی با اشاره به حوادث و اتفاقات رخ داده اخیر، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که دشمنان همیشه به دنبال آن بوده اند ایجاد وقفه در نظام آموزشی و حرکت علمی کشور است، بدخواهان این نظام نمی‌توانند بالندگی مدارس و دانشگاه های ما را ببینند و امروز هر کس در هر جایگاهی در امر آموزش و پرورش وقفه ایجاد کند خائن به نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود: افرادی که تاریخ را مطالعه می‌کنند اذعان دارند که رخ دادن چنین حوادثی نه تنها در تاریخ جمهوری اسلامی بلکه در تاریخ بی‌سابقه بوده است؛ ما با ابعاد عمیق جنگ ترکیبی روبه‌رو هستیم و دشمنان همه تلاش خود را به کار گرفته است اما هر روز نسبت به روز قبل ناامیدتر می شود.

کاظمی با اشاره به اهمیت نقش آموزش و پرورش در این میان، یادآور شد: امر مهمی چون آموزش و پرورش صرفاً در یک وزارتخانه جمع نمی‌شود و ما نباید آن را در چهارچوب یک وزارت خانه محدود کنیم، آموزش و پرورش کل حاکمیت و همه دستگاه‌های اجرایی را دربرمی‌گیرد و اگر کسی آن را به اندازه امور جاری در یک وزارتخانه تقلیل دهد درک درستی از این مقوله ندارد.

وی خاطرنشان کرد: جفرافیای وزارت آموزش و پرورش، جغرافیای همه دستگاه‌های اجرایی در سطح کشور است و ما باید در خصوص آن دقیق باشیم، به عنوان کارگزار باید حواسمان باشد به توطئه‌های این حوزه ضریب ندهیم و فریب نخوریم.

فرماندار قزوین بیان کرد: کوچکترین اشتباه در محاسبات می‌تواند ما را از آنچه که حقیقت دارد، بیرون کند اگر روزی ما حرف‌ها و مطالبی غلطی که منتشر شود را بپذیریم و باور کنیم آن روز شکست ما قطعی است.

 

 

لیلا بیگدلی/قزوین

کدخبر: 874657
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟