نشاط اجتماعی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را کاهش می دهد

 به گزارش رکنا از هشترود؛ فرماندار هشترود در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان  ،  اظهار داشت: در جامعه ای که نشاط اجتماعی برقرار باشد، امیدو سرزندگی در جامعه بیشتر می  شود.

توری مقابله و  پیشگیری از  آسیب های اجتماعی را مهم ارزیابی کرد و افزود: همه  ما باید تلاش کنیم و  ارگانها و ادارات نیز  با همدلی و تلاش مضاعف ،  در کنار هم باشند و با  فعالیت شبانه روزی خود  در جهت پیشگیری و مقابله با   آسیب ها  از جمله مواد مخدر که ریشه عمده بیشتر آسیب های اجتماعی از این بلای خانمانسوز ناشی  می شود    به کار گیرند  تا این معضل و مشکل مهم  و بلای خانمانسوزاز جامعه  ریشه کن شود.

وی با بیان اینکه نشاط اجتماعی مانع بسیاری از آسیب‌هاست، افزود: هرچقدر آسیب‌های اجتماعی گسترش یابند، هزینه مقابله با آنها نیز بیشتر می شود؛ بنابراین باید به فکر پیشگیری از آسیب های اجتماعی خصوصا مواد مخدر  باشیم.

توری ، توجه به فرهنگ و آداب و رسوم بومی از جمله موسیقی سنتی را از اقدامات مناسب برای ارتقای نشاط اجتماعی عنوان کرد و گفت: در این زمینه باید به تنوع فرهنگی و موسیقی های بومی و محلی و همچنین بهره گیری از ظرفیت‌های سازمان های مردم نهاد توجه شودو در جهت ایجاد نشاط اجتماعی  در بین جوانان،  ادارات متولی و فرهنگی اقدامات  اساسی انجام دهند.

نماینده عالی دولت در هشترود،  با بیان اینکه نشاط اجتماعی موتور محرکه هر جامعه‌ای است، اظهار داشت: جامعه‌ای که در آن نشاط اجتماعی حاکم باشد، در مسیر رشد و پیشرفت قرار می گیرد.

توری با اشاره  بر اینکه دستگاه‌ها و متولیان این حوزه باید با توجه به تاریخ، تمدن و فرهنگ گذشته در جامعه نشاط اجتماعی به وجود آورند، افزود: ما باید با توجه به آموزه های دینی، اعتقادی، آیین‌ها، باورها و فرهنگ گذشته خویش نشاط و شادابی را در جامعه نهادینه کنیم .

اسماعیل رحیمی / هشترود 

 

کدخبر: 874078
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟