کلاهبرداران اینترنتی با تراکنش های میلیاردی در چنگال قانون

به گزارش رکنا از گلستان ، سرهنگ سعید تجری در گفتگو باخبرنگار رکنا بیان داشت: اخیرا تعدادی از شهروندان به مجموعه پلیس فتا مراجعه و با در اختیار داشتن مرجوعه قضایی اذعان داشتند که جهت عضویت در سایت هایی با عناوین افنک باتس و افنک نون و با دادن وعده های دروغین پولدار شدن در مدت کوتاه، مبالغی را از آنان دریافت می کردند.

وی گفت:  با توجه به اظهارات شاکیان و با انجام اقدامات فنی ، محرز گردیدکه متهمین با تبلیغ این سایت ها و عضو یابی در بین هم استانی ها،آنان  را ترغیب به واریز مبلغ 1 الی 2 ملیون تومان کرده و وعده می دادند که در مدت یکماه مبلغ واریزی دو یا چند برابر شده و همین روال تا مبالغ بالاتر و سود سرشار ادامه پیدا می کند.

سرهنگ تجری گفت: در این روش سودجویان پس از جذب مخاطبان با وعده سود هنگفت ،آنها را وادار به ایجاد یک اکانت با واریز مبلغ 30 دلار نموده و آنها را مجاب می کردند تا افراد بیشتری را وارد چرخه فعالیت  کنند که از همین روش میلیاردها تومان کلاهبرداری نمودند که تا این لحظه 10 شاکی مرتبط با این پرونده اقدام قانونی  انجام داده اند .

این مقام انتظامی افزود: با انجام اقدامات فنی و پلیسی و طی هماهنگی به عمل آمده با مقام قضایی، سه تن از متهمان این پرونده ها که در شهرهای مختلف استان فعالیت می کردند شناسایی و طی عملیات غافلگیرانه در محل سکونت خود دستگیر شدند.

وی افزود:شهروندانی که با این روش کلاهبرداری در دام شیادان سایبری در داخل استان افتاده اند می توانند با مراجعه به پلیس فتا استان موضوع را مطرح کرده تا کارشناسان پلیس فتا بررسی های فنی و تخصصی را در این مورد انجام دهند. 

سرهنگ تجری هشدار داد: شهروندان فریب وعده های دروغین افراد سودجو را  نخورده و به آنان اعتماد نکنند و  در صورت مشاهده هرگونه مصادیق مجرمانه در فضای مجازی بلافاصله موضوع را جهت بررسی با کارشناسان پلیس فتا به شماره ۰۹۶۳۸۰ در میان بگذارید.

کرامتی /گلستان 

کدخبر: 873783
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟