رفع دغدغه کمبود کود کشاورزان ابرکوهی

به گزارش رکنا از یزد، محمد حسن زارعیان  با حضور در شهرستان ابرکوه با مدیران محترم جهاد کشاورزی، اداره تعاون روستایی و برخی کارگزاری ها و شرکت تولید کننده کود در شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

وی با حضور در محل جهاد کشاورزی شهرستان ابرکوه و دیدار با مدیریت و مسئول تولیدات گیاهی این سازمان، به بررسی مشکلات کارگزاران در زمینه ثبت و صدور حواله الکترونیک، میزان سهمیه کارگزاران شهرستان و توزیع کودهای سبد کودی و تفاهم نامه ای شرکت خدمات حمایتی کشاورزی پرداخت.

در این  سفر  زارعیان با مدیریت و معاونت اداره تعاون روستایی شهرستان نیز طی جلسه ای در محل این اداره به گفتگو و بررسی مشکلات مربوط به کارگزاری های تعاون روستایی این شهرستان پرداخت.

طی این جلسه از انبار اداره تعاون روستایی بازدید بعمل آمد تا در صورت مناسب بودن و دارا بودن استانداردهای لازم جهت استفاده ی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد برای ذخیر سازی برخی کودها در آن شهرستان مورد استفاده قرار گیرد.

زارعیان بیان کرد: طی جلسه با نماینده کارگزاران شهرستان ابرکوه مستقیما مشکلات این کارگزاران به خصوص در زمینه کارمزد مورد بررسی قرار گرفت و دستورات لازم جهت حل مشکلات آن ها به همکاران مربوطه داده شد.

وی افزود: طی این سفر یک روزه به شهرستان ابرکوه، از شرکت تولید کننده سولفات پتاسیم در این شهرستان بازدید بعمل آمد.

وی ادامه داد: شرکت تولیدی مذکور دارای قرارداد تولید سولفات پتاسیم پودری به میزان 2 هزار تن می باشد که ماهانه بازدید هایی از این شرکت به منظور تطابق تولیدات با استانداردهای شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، توسط این مدیریت انجام می شود.

 زارعیان با بیان این که شهرستان ابرکوه از شهرستان های پیشرو در زمینه تولید کود و کشاورزی می باشد افزود: به دنبال افزایش سهمیه شهرستان هستیم تا کشاورزان دغدغه تامین کود نداشته باشند و کارگزاران بتوانند پاسخگوی نیاز کشاورزان باشند.   

یزد/ سمیه گلابگیریان

 

کدخبر: 872286
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟