راه ارتباطی ۷۹۲ روستا در استان همدان بازگشایی انجام شد

به گزارش رکنا از همدان، صفر صادقی راد  بابیان اینکه با توجه در پی بارش سنگین برف که از بامداد روز یکشنبه در استان همدان آغاز شده بود و در برخی از جاده های استان ارتفاع برف به بیش از ۵۰ سانتی متر هم رسید، راه ارتباطی ۱۵ روستا مسدود شد، گفت: تا این لحظه تمامی راه های روستایی استان همدان برای چندمین بار بازگشایی شده و تردد در آنها در جریان است.

صادقی راد یادآور شد: در برخی از مسیر های روستایی استان همدان به علت وجود کولاک شدید چند بار نسبت به بازگشایی راه ها اقدام شد و تا هر زمانی که لازم باشد عوامل راهداری اقدام به بازگشایی راه های روستایی مستعد کولاک خواهند کرد.

وی بابیان اینکه اولویت ابتدا بازگشایی راه های شریانی، اصلی،فرعی و سپس روستایی است و عوامل راهداری بلافاصله پس از بازگشایی راه های اصلی و فرعی برای بازگشایی راه های روستایی اقدام می کنند، افزود: راه ارتباطی ۷۹۲ روستا بازگشایی و ۹ هزار و ۲۵۰ کیلومتر باند برفروبی در راه‌های روستایی استان همدان انجام شده است.

وی تأکید کرد: طبق دستور العمل‌های ابلاغی سازمان راهداری وحمل ونقل جاده‌ای و سازمان محیط زیست، در راه‌های روستایی به علت وجود زمین‌های کشاورزی نمک پاشی ممنوع است و تنها عملیات برفروبی در این راه‌ها انجام می‌شود.

 

 
 

 

کدخبر: 869711
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟