راه‌اندازی موزه حیات وحش خرم‌آباد در نوروز ۱۴۰۲

به گزارش رکنا از لرستان ؛ عطا حسن‌پور امروز سه شنبه  در نشست با مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ضمن بیان خبر فوق، اظهار کرد: با همکاری اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان لرستان، موزه حیات وحش در ساختمان سربازخانه قلعه فلک‌الافلاک در نوروز ۱۴۰۲ راه‌اندازی خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی لرستان اظهار کرد: طرح محتوایی راه‌اندازی موزه حیات وحش در قلعه فلک‌الافلاک در حال تهیه است و بزودی عملیاتی می‌شود.

حسن‌پور با بیان اینکه تولید محتوا و پیام راه‌اندازی این موزه، حفاظت از محیط زیست و حیات وحش و ارتباط آن با دنیای باستان‌شناسی خواهد بود، افزود: بخش زیادی از مفرغ‌های لرستان با الهام گرفتن از طبیعت و حیات وحش ساخته شده که ضرورت دارد با ارائه گونه‌های تاکسی‌درمی شده، این ارتباط با دنیای باستان برای علاقه‌مندان برقرار شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی لرستان بیان داشت: رونمایی از مهر باستانی نگهبان طبیعت با پیام پاسداری از گونه‌های وحشی جانوری، آذرماه امسال در موزه قلعه فلک‌الافلاک نیز از جمله اقدامات این اداره کل در راستای نگهداری و احترام به قانون حیوانات و حیات وحش بوده است.

سالاروند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان نیز در این دیدار با اهدای لوح سپاس از تعامل و همکاری عطا حسن‌پور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در راستای حفاظت از حیات وحش قدردانی کرد.

مهدی زکی پور / لرستان

کدخبر: 869629
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟