بیش از ۴۴۰ درصدی پرونده‌های کیفری در مراجع انتظامی استان قزوین به سازش ختم شد

به گزارش رکنا ازقزوین، حسین رجبی در تشریح خبر سازش بیش از ۴۴۰ درصدی پرونده‌های کیفری در مراجع انتظامی استان قزوین، اظهارکرد: در راستای اجرای سیاست های قوه قضاییه در استان ۱۵ برنامه پیش بینی اجرایی شده و اولویت اقدامات در حوزه پیشگیری و کاهش جمعیت کیفری است و اولین برنامه عملیاتی دادستانی اصلاح ذات البین با هدف کاهش جمعیت و محکومیت های کیفری است.

وی افزود: کاهش ۲۰ درصدی جمعیت کیفری در استان هدف گذاری شده و امیدواریم تا پایان سال با برنامه ریزی و تلاش تمامی همکاران قضایی، شاهد تحقق این مهم باشیم و بتوانیم با استفاده از نهادهای ارفاقی زمینه آزادی مددجویان دارای شرایط لازم را فراهم سازیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین در ادامه بیان کرد: واحد سازش در همه کلانتری ها فعال شده تا علاوه بر مجموعه های قضایی و شوراهای حل اختلاف از ظرفیت مراجع انتظامی استان نیز در راستای صلح و سازش به خوبی استفاده شود.

رجبی اظهارکرد: با ابتکار دادستانی مرکز استان واحد اعتذار نیز در تمام مراجع قضایی و انتظامی راه اندازی می شود و امیدواریم این موضوع نیز زمینه ساز صلح و سازش در دعاوی کیفری باشد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین، همچنین تاکیدکرد: آمار ها نشان می دهد که در اثر اقدامات و تلاش های صورت گرفته؛ طی ۹ ماهه سال جاری ۴ هزار و ۱۳۰ فقره پرونده کیفری در مراجع انتظامی منجر به سازش شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشاندهنده سازش ۴۴۳ درصدی پرونده ها در کلانتری ها است.

 

منبع:روابط عمومی دادگستری

لیلابیگدلی/قزوین

کدخبر: 861417
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟