به گزارش رکنا از یزد؛ سید علی اکبر کلانتر در خصوص اهمیت بهره گیری از مشاوره در اقتصاد روز دنیا عنوان کرد: این روزها در عصر انقلاب صنعتی و با توجه به سرعت توسعه صنعت در دنیا، نیاز به ورود علم ومشاوره در تمام ارکان صنعت و تولید احساس می شود.

رئیس خانه صمت افزود:  سرمایه گذاران و مدیران واحد های صنعتی و تولیدی برای اینکه بتوانند از تهدید ها دور بمانند و هزینه های گزاف ناشی از اشتباهات و عدم شناخت به آنها تحمیل نشود، باید از اهمان ابتدا در انتخاب موضوع و نوع تولید، تاسیس و بهره برداری و بسیاری زمینه ها نظیر حقوقی و قراردادها، منابع انسانی، مالی، بانکی و ارزی، گمرکی، فروش، مالیاتی، محیط زیست، حقوق کار، تامین اجتماعی، انرژی و ... اشراف داشته باشند.

وی تصریح کرد: با توجه به گستردگی علوم و تخصص ها، بهترین راهکار در این زمینه بهره گیری از مشاورین با تجربه، آگاه، خبره و امین است. در این راستا ما با توجه به اهداف و رسالت های خانه صنعت، معدن و تجارت پس از شناسایی مسائل و مشکلات مبتلابه صنعتگران و فعالان اقتصادی نسبت به ایجاد کمیسیون مشاورین با بهره گیری از کارشناسان و اساتید مجرب در قالب 12 دپارتمان در حوزه های مختلف اقدام کردیم. 

کلانتر بیان داشت: یکی از مشکلات مهم فعالین اقتصادی شناخت و انتخاب مشاورین امین و کاربلد در زمینه های مختلف بوده که این مهم با ایجاد شبکه ای از مشاورین و خبرگان برجسته در این کمیسیون انجام شد.

وی افزود: از این پس صنعتگران، معدنکاران و فعالین اقتصادی هرگاه اراده کنند می توانند از طریق خانه صنعت به مشاورین دسترسی داشته و از تجربیاتشان بهره بگیرند. 

رئیس خانه صمت استان در انتها ابراز امیدواری کرد که این کمیسیون بتواند در جلوگیری از خسارت ها و تهدیدها کمک شایانی برای مدیران عرصه صنعت و تولید باشد.

یزد/ سمیه گلابگیریان

کدخبر: 827590
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟